X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska i Gruzja razem na scenicznych deskach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 12:00
W audycji "Kulturalna Jedynka" mówiliśmy o premierze "Klasycznej koprodukcji" Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i Państwowego Teatru Dramatycznego w Batumi.
Audio
  • Polska i Gruzja razem na scenicznych deskach (Kulturalna Jedynka)
Aktorzy spektaklu Koprodukcja klasyczna
Aktorzy spektaklu "Koprodukcja klasyczna"Foto: Printscreen Youtube

Scenariusz do spektaklu w reżyserii Jacka Głomba powstał na bazie improwizacji aktorskich zespołów dwóch teatrów w Legnicy i Batumi. Na przedstawienie składa się siedem obrazów, z których każdy jest osobną całością i pokazuje inny punkt styku Polski i Gruzji, dzięki którym możemy się sobie przyjrzeć przez pryzmat tego drugiego, dziwnego kraju, o którym przecież my - widzowie w Polsce i widzowie w Gruzji - nic tak naprawdę nie wiemy.

- To jest "Klasyczna koprodukcja", bo jest dziewięciu aktorów gruzińskich, dwunastu polskich, czyli jest sprawiedliwie w tym sensie, że to nie jest ani polski ani gruziński projekt, tylko polsko - gruziński, a w koprodukcji najważniejsze jest spotkanie aktorów i wymiana siły środków - powiedział w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk reżyser Jacek Głomb.

 źródło: Teatr Heleny Modrzejewskiej w Legnicy/Youtube

W audycji była mowa również o premierze "Hamleta" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie i rozmowa z Bartoszem Szydłowskim, Festiwal Janusza Korczaka. Rozmawialiśmy także z Markiem Głuszką autorem książki"Polacy w Lipawie" wydanej przez Instytut Polonika oraz aktualności z kraju i ze świata.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały: Dorota Kołodziejczyk 

Data emisji: 3.11.2019 r.

Godzina emisji: 22.11

ag/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przegląd spektakli "Nówka sztuka"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 22:08
To jeden z najciekawszych konkursów teatralnych m.in. z racji na jego zasięg. Komisja artystyczna przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by obejrzeć zakwalifikowane spektakle, a w tym roku było ich aż 130.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz i Andrzej Kondratiukowie - fenomen braterskiej relacji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 21:12
W mijającym roku pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów. Wśród nich reżysera Janusza Kondratiuka. Najbardziej znane jego filmy to "Dziewczyny do wzięcia" i  "Czy jest tu panna na wydaniu?" oraz ostatni, autobiograficzny "Jak pies z kotem", opowiadający o relacjach z umierającym bratem Andrzejem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Carmina Burana. Mgnienie oka" we współczesnej technologii

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 15:39
"Carmina Burana. Mgnienie oka" to koncert - inscenizacja w reżyserii Borisa Kudliczki, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w ukazaniu dzieła Carla Orffa. Spektakle odbędą się 21, 22 oraz 30 listopada w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń