X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trwa jesień festiwali filmowych. Co organizatorzy proponują widzom?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 08:19
W "Kulturalnej jedynce" mówiliśmy o jesiennych festiwalach filmowych. Zapraszamy m.in. do wysłuchania relacji z festiwalu Camerimage w Toruniu, w tym wypowiedzi operatorów, których filmy walczą o nagrody. 
Audio
  • Trwa jesień festiwali filmowych (Kulturalna Jedynka)
Prowadzący spotkanie Zbigniew Banaś, amerykański aktor, reżyser i producent filmowy Edward Norton oraz brytyjski operator filmowy Dick Pope podczas spotkania z twórcami filmu Osierocony Brooklyn, w ramach 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage 2019
Prowadzący spotkanie Zbigniew Banaś, amerykański aktor, reżyser i producent filmowy Edward Norton oraz brytyjski operator filmowy Dick Pope podczas spotkania z twórcami filmu "Osierocony Brooklyn", w ramach 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Energa Camerimage 2019"Foto: PAP/Tytus Żmijewski

W sobotę odbędzie się w Toruniu gala zakończenia 27. Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage, w której uczestniczył będzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Podczas gali nagrody odbiorą m.in. trzykrotnie nagrodzony Oscarem autor zdjęć Robert Richardson i dwukrotny laureat Oscara, reżyser Quentin Tarantino. Do nich trafi Złota Żaba dla duetu autor zdjęć-reżyser. Nagrodę aktorską im. Krzysztofa Kieślowskiego odbierze Edward Norton, a nagrodę specjalną dla aktora - Richard Gere. Nagrodę specjalną dla reżysera otrzyma Lech Majewski.


Energa/Youtube

W audycji także wypowiedź znanego z takich filmów jak "Pearl Harbor" czy "Helikopter w ogniu" Josha Hartnetta, który w Toruniu na Festiwalu Filmowym Camerimage promował najnowszy film Lecha Majewskiego "Dolina Bogów".

***

W "Kulturalnej Jedynce" ponadto rozmowa z Ignacym Strączkiem, wicedyrektorem rozpoczynającego się w poniedziałek (18.11) 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, który w tym roku odbędzie się nie tylko w stolicy. 

- Jesteśmy w trzech miastach, w dziewięciu lokalizacjach: w Warszawie, Krakowie i Łodzi - wylicza rozmówca Joanny Sławińskiej. Pytany, czy festiwalowe filmy odnoszą się raczej do przeszłości czy mówią też o teraźniejszości, Ignacy Strączek podkreśla, że dla organizatorów bardzo ważna jest teraźniejszość. - Staramy się skupić na tym, co jest współczesne. Nie możemy uciec oczywiście od doświadczenia Zagłady, ale kładziemy duży nacisk na teraźniejszość, dlatego zawsze przygotowujemy blok filmów o współczesnym życiu żydowskim   -  zaznacza. Więcej w nagraniu.

***

Joanna Sławińska rozmawiała także z rzecznikiem prasowym festiwalu Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi Rafałem Pawłowskim, który zapowiedział program imprezy.

Jagoda Murczyńska opowiedziała z kolei Annie Stempniak o trwającym 13. Azjatyckim Festiwalu Filmowym Pięć Smaków. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Ignacy Strączek (wicedyrektor 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej), Rafał Pawłowski (rzecznik prasowy festiwalu Forum Kina Europejskiego Cinergia)

Materiały: Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Anna Stempniak

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 21.11

kh