Święta Bożego Narodzenia w twórczości literackiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 14:51
W piątkowy wieczór w magiczny, pełen cudów czas świąt Bożego Narodzenia przeniosła nas Magdalena Witkiewicz- pisarka, autorka wielu powieści o tematyce świątecznej. - Bardzo lubię opisywać Święta bo to jest na pewno moment pełen wzruszeń, kiedy nawet tacy najbardziej twardzi członkowie rodziny trochę miękną - mówi pisarka. 
Audio
  • Święta Bożego Narodzenia w twórczości literackiej (Kulturalna Jedynka)
Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego NarodzeniaFoto: Shutterstock

Z bankowości do literatury

Magdalena Witkiewicz z wykształcenia jest analitykiem marketingowym, specjalistą od modeli ekonometrycznych. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, jest absolwentką Gdańskiego Studium Bankowości i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów. Tym bardziej, jak mówi sama pisarka, dla jej rodziny było wielkim zaskoczeniem, kiedy postanowiła pójść w swoim życiu zupełnie inną drogą. - Wszyscy na początku się dziwili, kiedy napisałam pierwszą książkę i nawet mój mąż był bardzo niezadowolony, że zamiast zająć się normalną pracą ja "klepię" w jakieś literki, ale okazało się, że to przyniosło pasję, zawód, hobby i wiele satysfakcji - stwierdza Magdalena Witkiewicz. 

Pisarka na antenie radiowej Jedynki zdradziła, że impulsem do napisania książki była jej córka, która ma obecnie 12 lat. - Byłam na urlopie macierzyńskim i zaczęłam pisać. I tak sobie myślę, że jak obserwuje moje znajome, wiele osób będące na urlopie macierzyńskim po urodzeniu dziecka, poprzestawiało sobie te zawodowe klocki i trochę zmieniło swoje życie - dodaje pisarka. 

"Uwierz w Mikołaja" 

Ostatnia wydana przez autorkę powieść nosi tytuł "Uwierz w Mikołaja". Książka jest przykładem tego, że bożonarodzeniowa opowieść może jeszcze czymś zaskoczyć czytelnika. Autorka zwraca uwagę, że los czasem lubi komplikować pewne sprawy, przez co rzeczywistość nieco różni się od naszych wyobrażeń i o tym przekonują się bohaterowie powieści. - Ja najpierw rysuje sobie fabułę, robię dymki i algorytmy, bo ja muszę sobie najpierw jakąś książkę narysować. Może w środku to jest jakiś żywioł, ale zawsze wiem, jak się zaczynie i wiem jak się mniej więcej skończy - wyjaśnia autorka. 

okładka książki
okładka książki

Skąd Magdalena Witkiewicz bierze pomysły na nowe powieści? Posłuchaj całej rozmowy już teraz!

Ponadto w audycji: 

- o książce "Życie jak film" autorstwa Jarosława Jakimowicza. Z aktorem rozmawiała Martyna Podolska. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Anna Stempniak 

Materiały: Martyna Podolskaświęty 

Gość: Magdalena Witkiewicz (pisarka) 

Data emisji: 6.12.2019 r. 

Godzina emisji: 21.10

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikołajkowe propozycje literackie dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 21:14
6 grudnia za pasem. Dla tych, którzy poszukują prezentów dla dzieci, wydawcy przygotowali wyjątkowe opowieści o magii zimowych świąt - i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nad Niemnem". Śladami powieści Orzeszkowej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 10:36
Niepodległościowe tło – powstanie styczniowe, które stało się punktem odniesienia w losach niemal wszystkich bohaterów dało podstawę ku temu, by fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej znalazł się w "Antologii Niepodległości" przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  
rozwiń zwiń