Prawie 30 spektakli muzycznych i teatralnych w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:39
"Lubuskie Lato Teatralne 2020" to wakacyjny projekt Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, w ramach którego teatr gra swoje najlepsze przedstawienia na trzech plenerowych scenach. Po przerwie spowodowanej koronawirusem artyści z Lubuskiego Teatru powrócili na scenę.
Lubuskie Lato Teatralne
Lubuskie Lato TeatralneFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
03:33 Lubuskie Lato Tatralne KJ.mp3 Prawie 30 spektakli muzycznych i teatralnych w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego (Kulturalna Jedynka)

Lubuskie Lato Teatralne od początku wakacji przyciąga rzesze zainteresowanych widzów. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią aktorzy mogą spotkać się ze swoimi odbiorcami. - Wszyscy dążą do normalności, więc artyści z Lubuskiego Teatru również. Przy naszym temperamencie siedzenie w domu nas zabija, dlatego wymyśliliśmy, w zgodzie z reżimem sanitarnym, plenerową część naszej działalności - mówi dyrektor teatru Robert Czechowski. - Postanowiliśmy wspólnie połączyć siły o zagrać najpiękniejsze spektakle muzyczne i komediowe. (...) Zagramy ich prawie 30, dokładnie 28 - dodaje dyrektor. Spektakle w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego będzie można obejrzeć na Placu Teatralnym w Zielonej Górze oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Temar w Dąbiu. 


 


"Słodkie lata 20., 30…"

Premiera Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 - muzycznego spektaklu "Słodkie lata 20., 30…" w reżyserii Jana Szurmieja – już w najbliższy piątek, 24 lipca 2020 r. o godz. 21.00 na pl. Teatralnym w centrum Zielonej Góry. 

- Materiał jest przepiękny. (...) Znając aktorów tego teatru myślę, że to była  dobra decyzja - mówi reżyser. - To jest moja piąta realizacja w Lubuskim Teatrze i mam nadzieję, że zostanie z wdzięcznością przyjęta przez zielonogórską publiczność - dodaje Jan Szurmiej. 


W sierpniowym repertuarze znalazły się takie spektakle jak chociażby "Bóg mordu" czy "Szczęściarze". 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Materiał: Martyna Podolska 

Data emisji: 21.07.2020 r. 

Godzina emisji: 21.07

ans