Malajkat - człowiek od wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2010 20:30
Jego mama modliła się, by nie zdał do szkoły teatralnej. Ale on nigdy nie żałował, że wybrał ten zawód.
Audio

 

Wojciech Malajkat mówi, że aktorstwo pozwala mu na nowo odkrywać siebie.

Robi wiele rzeczy na raz: jest aktorem komediowym, dramatycznym, ale także reżyseruje, wykłada w szkole filmowej i kieruje Teatrem Syrena. - Sam się dziwię, jak ja to wszystko godzę - zwierzył się Annie Retmaniak. Przyznał też, że dobry aktor nie powinien spocząć na laurach.

- Gdy poprzeczka idzie w górę, denerwuję się i chcę udowodnić, że coś jeszcze jestem wart - powiedział. Jak przyznał, zdarzało mu się nie raz zapomnieć roli. - Nie jestem maszyną - mówi o sobie.

Mimo to Wojciech Malajkat pracuje jak maszyna. W "Syrenie" sezon rusza już siódmego września. Widzów czeka niespodzianka - już 18 września będzie można zobaczyć "Pana Tadeusza" w nietypowym wykonaniu. Wojciech Malajkat nie chciał uchylić rąbka tajemnicy. Zdradził jedynie, że w sztuce zagra Joanna Szczepkowska razem z młodymi adeptami szkoły teatralnej. Właściwy tytuł przedstawienia brzmi: "Pan Tadeusz i inne obce języki".

Kolejną niespodziankę, jaką szykuje nam Malajkat jest polska prapremiera "Skazanych na  Shawshank". - To będzie opowieść o przyjaźni w więzieniu - wyjaśnia Malajakat. W spektaklu zagrają między innymi: Krystyna Tkacz, Magda Wójcik i Piotr Polk. Premiera jeszcze w tym roku.

Wojciech Malajkat opowiedział też o tym, co w życiu ważne. - Dla mnie to zasady, przyjaźń i nieprzekraczanie pewnych granic - wyjaśnił aktor. Od lat przyjaźni się ze Zbigniewem Zamachowskim. Nie zawsze jednek było miło.

Na przykład wtedy, gdy kiedyś na Mazurach, Zamachowski znudzony gderaniem kolegi - wysadził go z łódki i zmusił tym samym do przejścia kilku kilometrów na piechotę.

- To był kryzys - wspomina Wojciech Malajkat.

Prowadziła Anna Retmaniak.

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 11:34
Mówi się, że świat jest w kryzysie i teatr jest w kryzysie. Mimo tego Izabella Cywińska zdecydowała się na objęcie funkcji dyrektora artystycznego Teatru Ateneum w Warszawie, co niektórzy nazywali samobójstwem, a Andrzej Seweryn od września oficjalnie zacznie pełnić funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie, okrzykniętego sceną nad którą ciąży klątwa. Czy rzeczywiście możemy mówić o swoistej mobilizacji niezwykłych postaci w życiu teatralnym w czasach kryzysu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 20:09
W czasach kryzysu następuje mobilizacja niezwykłych postaci w życiu teatralnym. Podejmują się one bardzo trudnych zadań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachowski - Shrek lubiany przez każdego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 14:09
Zbigniew Zamachowski zdradził, jak wcielił się w rolę filmowego Ogra. Prawdopodobnie już ostatni raz, bo na razie wytwórnia nie planuje kręcenia piątej części "Shreka".
rozwiń zwiń