Premiera na kanale "Radiobook"! "Sezonowa miłość" Gabrieli Zapolskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 09:06
"Radiobook" to nowy projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły. Dziś (26.10) jest to jeden z najlepszych utworów Gabrieli Zapolskiej - "Sezonowa miłość". 
Kolejna premiera na kanale Radiobook
Kolejna premiera na kanale "Radiobook"Foto: Polskie Radio

czytaj więcej
shutterstock_radiobook 1200.jpg
"Radiobook" - nowy literacki projekt Polskiego Radia

Jest to historia romansu żony skromnego urzędnika z młodym aktorem. Tuśka wyjeżdża do Zakopanego z córką, w celu podratowania zdrowia, które głównie nadszarpnięte zostało nudą codziennego bytowania. Tatry witają ją szarugą i samotnością do dnia, gdy w jej życie wkracza przystojny, pełen sił witalnych aktor Porzycki...


Posłuchaj
38:32 2020_10_25 22_17_13_PR1_Kulturalna_Jedynka.mp3 Kolejna premiera na kanale "Radiobook" (Kulturalna Jedynka)

 

W "Radiobooku" prezentowane są powieści, lektury szkolne oraz białe kruki autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust i Stanisław Ignacy Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

Bezpłatny dostęp!

"Radiobooki" są dostępne bezpłatnie na nowym kanale na YouTube i na Facebooku. Pojawią się też w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników. 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

***

Ponadto w audycji: 

- rozmowa z duetem pisarskim Justyną Bednarek i Jagną Kaczanowską o książkach poruszających trudne tematy w atrakcyjny sposób. Od poniedziałku (26.10) o godz. 21.45 będziemy nadawać ich powieść "Gorsza siostra" poruszającą problem dawców szpiku. Czyta Barbara Liberek. Czytaj więcej>>>

- premiera spektaklu "Lem vs P.K.Dick Mateusza Pakuły w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

- "Mykwa" Hadar Galron jedna z najlepszych sztuk izraelskich w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

- recenzja Ewy Heine z "Wethera" Julesa Masseneta w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie z Piotrem Beczałą w roli tytułowej.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 25.10.2020

Godzina emisji: 22.17

kh

Czytaj także

"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:00
Do "Radiobooka" Polskiego Radia trafiają najwybitniejsze dzieła literackie - powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera i wielu innych.
rozwiń zwiń