X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Adamczyk – wieczny debiutant

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2010 12:00
Choć zagrał wiele znakomitych ról, wciąż uważa się za amatora.
Audio

Każda nowa rola niesie ze sobą artystyczne wyzwanie i wymaga innych umiejętności  – uważa aktor Piotr Adamczyk.  – Gdy przygotowuję się do przedstawienia, czuję się jak debiutant. Mam wrażenie, że nic nie umiem. Muszę pokonać wiele wewnętrznych barier, by wydobyć z siebie innego człowieka – wyznał w audycji "Spotkanie z Mistrzami" w Jedynce.

Gość Anny Retmaniak wyjaśnił, że aktor uczy się swojego fachu przez całe życie. – Nawet doświadczony aktor każdą postać musi tworzyć od podstaw, poznawać ją, odkrywać – tłumaczył.

Piotr Adamczyk uważa, że kreowanie bohatera jest pasjonującym zadaniem. Sprawia, że w aktorstwie nie ma rutyny. Daje szansę na zbliżanie się do "mistrzostwa", czyli bycia perfekcyjnym w odgrywaniu roli.

Dla Adamczyka mistrzami są między innymi Gustaw Holubek, Janusz Gajos i Zbigniew Zapasiewicz. To oni pomagali mu stawiać pierwsze kroki w aktorstwie i szlifować warsztat. Piotr Adamczyk jest wdzięczny losowi, że miał szansę z nimi współpracować. Ma nadzieję, że kiedyś dorówna swoim mistrzom. – Przez mistrzów byłem uczony i z mistrzami występowałem.  Jeżeli mnie czeka bycie mistrzem, to ja sobie takiej drogi życzę – mówił.

Więcej o aktorskich planach, marzeniach a także o najnowszych produkcjach z udziałem Piotra Adamczyka – w audycji "Spotkanie z mistrzami".

ap

Zobacz więcej na temat: Janusz Gajos Piotr Adamczyk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aktorzy na wojennej scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2010 09:10
W piątkowym "Sezonie na Dwójkę" – o warszawskim teatrze w sierpniu 1944 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aktorska próba ognia"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 16:17
O zakończonych warsztatach Letniej Szkoły Aktorstwa filmowego i telewizyjnego opowiadała w "Stacji Kultura" aktorka Hanna Konarowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koszalin kuźnią reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 16:33
14 września w Koszalinie rozpoczyna się wielkie filmowe święto: 29. edycja festiwalu polskich debiutów.
rozwiń zwiń