Wszyscy jesteśmy samotni

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 14:00
To, co jest ukryte, co próbują ludzie chować, tak naprawdę widoczne jest podwójnie - mówi Wojciech Pszoniak.
Audio
  • Wojciech Pszoniak o życiu, teatrze i najnowszej sztuce

- Każdy odbiera w życiu inne baty, każdy inaczej jest formowany, budują nas inni ludzie, dlatego każdy ma inne dziury w sobie. Trzeba nam mocnych charakterów, niezwykłych osobowości jak Jan Paweł II, żeby znaleźć swoje miejsce, bo to jest najważniejsze – mówi w "Spotkaniu z mistrzami" Wojciech Pszoniak, wybitny aktor.

Pszoniak uważa, że człowiek przez całe życie jest sam, z cierpieniem, szczęściem, z sobą samym.

- To, co potrafimy zrobić sam ze sobą, uwzględniając innych i to, co wokół się dzieje, to wszystko zależy od nas – uważa Wojciech Pszoniak. - To, co jest ukryte, co próbują ludzie chować, tak naprawdę widoczne jest podwójnie – dodaje.

I między innymi takie refleksje płyną z desek warszawskiego Teatru Współczesnego, gdzie  spotkali się dwaj wybitni aktorzy – Wojciech Pszoniak i Piotr Fronczewski.

Dwaj aktorzy o różnych rodowodach scenicznych i silnych osobowościach mają już za sobą chwile sławy. Podejmują próbę powrotu na scenę. Przygotowują spektakl słowno-muzyczny według scenariusza napisanego przez jednego z nich - co z racji skrajnie różnych charakterów i doświadczeń życiowych bohaterów nie może się odbyć bez zgrzytów i zabawnych konfliktów. "Skarpetki, opus 124" - to partytura na świetne role.

Wojciech
Wojciech Pszoniak i Piotr Fronczewski w Teatrze Współczesnym

 

- To niezwykle wymagająca sztuka, dwuosobowa sztuka jak puzzle, w której pomyłka jednej strony może popsuć całość – mówi Wojciech Pszoniak o sztuce "Skarpetki, opus 124" Daniela Colasa.

Gość Anny Retmaniak zaznacza, że nie jest to sztuka wyłącznie "do rechotu".

Więcej - o życiowych rolach i maskach w teatrze oraz w życiu, o szczęściu we współczesnym świecie i szybkości życia, w którym jest mało czasu na refleksje - Wojciech Pszoniak opowiada w audycji "Spotkanie z mistrzami".

Aby wysłuchać całej rozmowy wystarczy kliknąć "Wojciech Pszoniak o życiu, teatrze i najnowszej sztuce " w boksie "Posłuchaj".

 Audycji "Spotkanie z mistrzami" można słuchać w niedziele o godz. 22.30. Zapraszamy.

(im)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Wojciech Pszoniak

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2009 16:59
12 stycznia 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aktor" - Wojciech Pszoniak

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2010 20:27
„…przez prawie czterdzieści lat mojego aktorskiego życia” to pytanie mnie nie opuszcza: na czym polega sztuka aktorska, kto to jest AKTOR?”
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feliksy trafiły w ręce najlepszych twórców teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 15:00
Nagrodę za najlepszą reżyserię minionego sezonu otrzymali: Adam Sajnuk i Aleksandra Popławska za reżyserię spektaklu "Kompleks Portnoya".
rozwiń zwiń