X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bułgaria w polskich barwach narodowych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 18:20
Bułgarzy wierzą, że biel i czerwień rychło sprowadzi wiosnę
Audio

Na początku marca Bułgarzy obchodzą Martenicę, święto wiosny i nowego życia. Obdarowują się z tej okazji biało-czerwonymi włóczkowymi maskotkami. Bułgarska nazwa marca (mart), wg ludowego przekazu, jest imieniem złośliwej staruszki słynącej z nagłej zmiany humoru. Bułgarzy nazywają ją Baba Marta. Obdarowywanie się włóczkowymi plecionkami, zwanymi martenicami, ma zadowolić staruszkę i skłonić ją do nieopóźniania odejścia zimy.

W "Kulturalnej Europie" Magdy Mikołajczuk także wspomnienie o wybitnym austriackim pisarzu i dramaturgu Thomasie Bernhardzie w 80. rocznicę jego urodzin. W Polsce jego twórczość spopularyzował głównie Krystian Lupa, wystawiając m.in. "Wymazywanie" i "Kalkwerk". Bernhard był żarliwym krytykiem społeczeństwa austriackiego i zabronił publikowania i inscenizowania swoich dzieł w Austrii do roku 2059. Zakaz ten jest jednak często omijany. Thomas Bernhard zmarł w 1989 roku.

A także o tym, że w kinie nie należy jeść popcornu, przynajmniej zbyt głośno, bo można zostać zastrzelonym i która z wybitnych postaci światowego kina jest wielbicielem lwów.

(lu)

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy wybrać "Martynica" w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgry przejmują prezydencję w Unii

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2011 03:00
Węgierski rząd ustalił listę priorytetów na czas przewodnictwa w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bułgarską piłką rządzi mafia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 13:14
WikiLeaks ujawniła powiązania bułgarskich klubów piłkarskich z mafią, która wykorzystuje je do prania pieniędzy oraz ustawiania meczów w krajowej lidze.
rozwiń zwiń