X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal życia

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 08:00
Janusz Makuch (dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej): Pokazujemy ten wymiar świata żydowskiego, który stwarza się dziś w różnych szerokościach geograficznych. Interesuje nas dziś, bo dopóki trwa dziś, trwa nasze życie.
Audio
  • XXI Festiwal Kultury Żydowskiej - relacja Justyny Majchrzak

W Krakowie rozpoczyna się właśnie największy w Europie XXI Festiwal Kultury Żydowskiej. Potrwa od 24 czerwca do 3 lipca i codziennie będzie obfitował w nowe atrakcje.

- To, co robimy na Festiwalu Kultury Żydowskiej, jest dla wielu ludzi formą odkupienia czy zadośćuczynienia za długie lata niewiedzy i milczenia - mówi jego dyrektor, Janusz Makuch. Podkreśla, że nie liczy się przeszłość, której już nie można zmienić, a teraźniejszość. Od lat 80., w których festiwal powstawał, zmieniła się cała kultura żydowska, zmieniły się kierunki jej rozwoju. I właśnie ta współczesność będzie miała teraz w Krakowie głos.

Zobacz>>> Program festiwalu

Przeglądając program imprezy, można odnieść wrażenie, że będzie na niej wszystko: od tradycyjnej muzyki klezmerskiej, przez jazz, po punk; wystawy fotograficzne, pokazy filmowe i wykłady. A co najważniejsze, przyjadą na nią ludzie z całego świata, z różnych środowisk, z różnym bagażem doświadczeń.

/

Khaira Arby - uczestnicy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Można powiedzieć, że festiwal jest odbiciem swego rodzaju chaosu żydowskiego, który w znacznej mierze wynika ze zjawisk historycznych - mówi gość Jedynki. Zaznacza jednak, że te 250 wydarzeń, które odbędą się w tym roku na festiwalu, łączy żelazna, konsekwentna logika, podporządkowana celom edukacyjnym:

- Chcemy pokazać, że Żydzi, zarówno do polskiej, jak i do europejskiej kultury wnieśli niezaprzeczalnie ogromny wpływ.

(AK)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Celtycko-klezmerskie "Cztery struny świata"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2010 17:42
Piotr Matwiejczuk przedstawi m.in. nowe nagrania śpiewających artystek zza Kanału La Manche oraz przypomni występ Jamie Saft Trio na tegorocznym Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa Singera - przywracanie pamięci

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2010 09:00
Pod koniec sierpnia w stolicy rozpocznie się 7. Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miniprzewodnik po Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 15:00
Od 24 czerwca do 3 lipca, w Krakowie, trwa 21 Festiwal Kultury Żydowskiej, najstarsza i największa - impreza tego typu w tej części Europy. Specjalnie dla nas Miron Zajfert - warszawski przyjaciel Festiwalu - wybiera najważniejsze wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żydowski Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 18:31
Miron Zajfert (dziennikarz muzyczny): Krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej to przede wszystkim wielkie święto wszechogarniającej, globalnej muzyki.
rozwiń zwiń