X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk i Hipolit w jednym stali domu...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 00:00
Czyli opowieść o niezapomnianej przedwojennej komedii sąsiedzkiej - "Piętro wyżej".
Audio

Zapraszamy Państwa na opowieść o polskiej przedwojennej komedii z 1937 roku, z Eugeniuszem Bodo, Heleną Grossówną, Józefem Orwidem, Ludwikiem Sempolińskim oraz z piosenkami Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego i Henryka Warsa.

To właśnie z tego filmu pochodzą niezapomniane przeboje: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Dzisiaj ta, jutro ta" czy "Sexappeal, to nasza broń kobieca".

- Ta ostatnia sekwencja przeszła do historii - mówi gość Jedynki, filmoznawca Andrzej Kołodyński. - Różnie oceniamy przedwojenne komedie polskie, nie wszystkie są najwyższego lotu. "Piętro wyżej" akurat należy do tych lepszych. Bodo wyglądał znakomicie. Zresztą lubił taką przebierankę. Jego ręce podobno dobrze udawały ręce kobiece, a że był pulchny i musiał się ściskać gorsetem, miał także różne wypukłości. Ten kostium kobiecy leżał idealnie. No i to poczucie humoru...

Eugeniusz Bodo gra w komedii "Piętro wyżej" Henryka Pączka - spikera radiowego. Mieszka w kamienicy Hipolita Pączka, w którego rolę wciela się Józef Orbit. Obaj lubią muzykować, ale każdy inaczej. Hipolit grywa z przyjaciółmi klasykę, Henryk ma mały jazz-band. Są niczym Paweł i Gaweł.

Do wysłuchania niezwykle ciekawej audycji z cyklu "Wakacyjna Akademia Komedii Filmowej" zaprasza Anna Stempniak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka z lampowego odbiornika

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 11:36
Przeboje lansowane przez Polskie Radio w okresie międzywojennym przypomniał Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Qui Pro Quo

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2008 11:25
Kabaretowe numery i klimaty: Qui Pro Quo - audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki poświęcona najpopularniejszemu kabaretowi dwudziestolecia międzywojennego. Czy kabaretowi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat mineło - dziś rocznica premiery kultowego "Misia" Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 07:10
4 maja 1981 roku, odbyła się premiera filmu "Miś" Stanisława Barei, najpopularniejszej, obok "Rejsu" Marka Piwowskiego, polskiej komedii.
rozwiń zwiń