X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cezary Żak - aktor skazany na komedię

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 17:50
Wolałbym grywać poważniejsze role, ale zdaję sobie sprawę, że nie ucieknę od komedii. Robię to od 26 lat i już wiem, jak wywołać uśmiech na twarzy widza - mówi aktor.
Audio

W Och Teatrze można go zobaczyć w sztuce "Weekend z R" napisanej przez jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów komedii i fars – Robina Hawdona specjalnie dla teatru Krystyny Jandy. Cezary Żak gra męża Clarice, czyli Krystyny Jandy, pantoflarza Rogera. - Wolałbym grywać poważniejsze rzeczy, ale zdaję sobie sprawę, że nie ucieknę od komedii - mówi Żak. - Zresztą robię to od 26 lat i już wiem, jak wywołać uśmiech na twarzy widza - dodaje. A poza tym Roger też nie jest taki niewinny...

Aktor zdaje sobie sprawę, że popularność zawdzięcza rolom w serialach "Miodowe lata", a teraz - "Ranczo". - Na początku miałem grać tylko księdza, a potem reżyser z producentem wpadli na pomysł, by byli to bliźniacy - opowiada. Twierdzi, ze łatwiej gra mu się wójta; nad księdzem musi się napracować, ale ta rola bardziej śmieszy jego córki.

Żona Katarzyna też jest aktorka, ale - jak twierdzi Cezary - nie rywalizują ze sobą zawodowo, chociaż także gra w "Ranczu", Solejukową.

Cezary Żak urodził się w Brzegu, jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Przed kamerami zadebiutował w 1993 roku rólką w serialu "Czterdziestolatek - 20 lat później". Ma na swoim koncie także role w wielu produkcjach kinowych: "Cwale" Zanussiego, "Pułkowniku Kwiatkowskim" Kutza czy "Kilerze" Machulskiego. Grał także w warszawskim Teatrze Powszechnym.

W audycji opowiada także o tym, jak w 1989 roku robił biznes... handlując z łóżka polowego toruńskimi piernikami.

Rozmawiała Anna Retmaniak.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmiać się inteligentnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2009 12:31
Sztuki Neila Simona, amerykańskiego mistrza komediowych tekstów, są jednymi z najczęściej granych i wystawianych na świecie. Kolejnej adaptacji dokonał Wojciech Adamczyk. Premiera „Dziwnej pary” odbyła się w warszawskim Teatrze Capitol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeruzal" - reportaż Doroty Fredro Bonieckiej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2008 18:15
Jeruzal – mała miejscowość położona niespełna 70 km od Warszawy. Tu kręcony jest popularny serial „Ranczo”. Niedawno znów pojawiła się tu ekipa filmowa. Powstaje ostatnia czwarta seria „Rancza”. Czy Jeruzal wykorzystuje swoją szansę, która jest efektem popularności serialu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobry serial - to brzmi dumnie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 11:39
Zachwyt i refleksja nad sztuką filmową (na najwyższym poziomie) czasem drzemie w telewizorze. Wystarczy raz włączyć "Breaking Bad", "Sześć stóp pod ziemią" czy polskiego "Pitbulla", by wsiąknąć...
rozwiń zwiń