X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pół wieku Warszawskiej Opery Kameralnej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 14:41
Stefan Sutkowski (dyrektor i twórca Warszawskiej Opery Kameralnej): Naszą operę kształtowało wielu wspaniałych artystów.
Audio

– Nie czuję się rekordzistą, raczej jestem zdziwiony, że to, co zapoczątkowałem, tak pięknie się rozwija, że udało się tego dokonać pomimo różnych systemów politycznych i gospodarczych. Najważniejsze jest to, że udało się zgromadzić tylu fantastycznych artystów i to, że ich praca dała takie dobre rezultaty – tłumaczył Stefan Sutkowski, dyrektor i twórca Warszawskiej Opery Kameralnej, która obchodzi pięćdziesiątą rocznicę istnienia.

W "Spotkaniu z Mistrzem" pochwalił zasługi teatru i zwrócił uwagę na bogatą bibliotekę operową.  

Stefan Sutkowski wspominał wybór opery Pergolesiego "La serva padrona", która miała premierę dokładnie pół wieku temu. Wybór dzieła był, zdaniem gościa radiowej Jedynki, całkowitym przypadkiem.

– W roku 1961 odwiedziła mnie grupa osób, których wcześniej nie znałem. Byli to ludzie teatru, którzy spytali mnie, czy można by było odtworzyć operę kameralną. Problem był z materiałami, ale zgodziłem się z ich propozycją. Miałem nadzieję, że uda mi się coś znaleźć podczas naszego tournée po Zachodzie – wspominał.

Stefan Sutkowski podkreślił, że w Austrii kupił partyturę opery kameralnej i przypadkowo okazało się nim być dzieło Pergolesiego. Dodał, że przedstawienie to wyreżyserowali Joanna i Jan Kulmowie, scenografem był Andrzej Sadowski, a kierownictwo muzyczne objął Juliusz Borzym.

– I co najważniejsze, grali na scenie Bogna Sokorska i Bernard Ładysz, a mimem został Bronisław Pawlik. Czyż można było lepiej?… – pytał retorycznie.

Audycję prowadziła Katarzyna Jankowska.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cały świat nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 11:40
Pomimo złej pogody - lato w pełni! Bierzemy więc ciepłe ubrania, kalosze oraz płaszcze przeciwdeszczowe i udajemy się do Gdyni. I tak będzie nam łatwiej, niż innym podróżnikom, gdzie indziej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarte okno – rozmowa z Janem A.P. Kaczmarkiem

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 15:31
Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor): Jestem zachwycony, że Muzeum Powstania Warszawskiego zamówiło u mnie kompozycje z okazji kolejnej rocznicy.
rozwiń zwiń