Pasją muzyka, miłością aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 12:00
Anna Dereszowska jest jedną z najlepszych aktorek i, według wielu, najpiękniejszą twarzą polskiej kinematografii. Solowa płyta odsłania nowe, nieznane oblicze słynnej artystki.
Audio

O tym, że gra w teatrze oraz że występuje na małym i dużym ekranie, wie każdy. Nie wszyscy wiedzą, że śpiewa. Mimo że jej miłością jest scena, nie ogranicza się jedynie do piosenki aktorskiej. W "Muzycznej Jedynce" odbyła się premiera solowej płyty Anny Dereszowskiej.

Na jej debiutanckim krążku znalazły się kompozycje Henryka Warsa, słynnego artysty miedzywojennego i autora muzyki do takich przebojów, jak "Ach, jak przyjemnie" czy "Już taki jestem zimny drań". Solowa płyta Anny Dereszowskiej zatytułowana jest "Już nie zapomnisz mnie" i zawiera nowe, "garażowe" - jak mówi - aranżacje utworów słynnego kompozytora.

Henryk Wars był znany z tego, że po jego utwory sięgali aktorzy, jak choćby Eugeniusz Bodo czy Adolf Dymsza. Do jego repertuaru sięgnęła również Anna Dereszowska, zawodowa aktorka. - Henryk Wars pisał fantastyczne piosenki. Są to kompozycje zaczerpnięte z musicali międzywojennych, z kina, z teatrów. W większości były to piosenki pisane dla aktorów. Są to utwory bliskie mojemu sercu. - tłumaczy swój wybór gość "Muzycznej Jedynki".

Płytę nagrała wspólnie z muzykami zespołu Bisquit, którzy byli odpowiedzialni za aranżację i udzielali wskazówek aktorce. Anna Dereszowska chciała, aby jej solowy album był bez nadinterpretacji częstych w piosence aktorskiej. - Staraliśmy się, aby to była płyta wokalistki. W wokalu szukałam dla siebie drogi. Mam nadzieję, że mi się to udało - mówi Anna Dereszowska.

Aktorka, pomimo że jest zajęta pracą w teatrze i na planie filmowym, planuje pokazać nagrany materiał szerszej publiczności. - Szykujemy się z koncertami na wiosnę. Spore jest zainteresowanie, więc myślę, że tych koncertów trochę będzie - mówi Anna Dereszowska.

Z Anną Dereszowską rozmawiał Adam Dobrzyński.

(mg)

Czytaj także

Sofokles - Antygona

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2009 13:30
Sofokles - Antygona
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Wars - polski Gershwin

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 07:00
W 24. rocznicę śmierci twórcy takich niezapomnianych szlagierów takich jak "Ach śpij kochanie", czy "Miłość ci wszystko wybaczy" przypominamy rozmowę z biografem kompozytora, Ryszardem Wolańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Zane Mairowitz "Kapitan Wspaniały powraca"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 12:10
Słuchowisko Davida Mairowitza "Kapitan Wspaniały powraca" to historia starego mężczyzny powracającego po kilkudziesięciu latach życia w Stanach Zjednoczonych do rodzinnego miasta, do prawnuczki, z którą nigdy wcześniej nie miał kontaktu.
rozwiń zwiń