X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Józefowicz robi teatr 3D (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 09:00
Reżyser przygotowuje spektakl XXI wieku. To będzie widowisko, jakiego jeszcze nie było, ze sprzętem, który do tej pory w teatrze nie był wykorzystywany.
Audio

W przedstawieniu zostanie użyta technologia 3D, która tradycyjny teatr zmieni w multimedialny show bez żadnych ograniczeń.

- Najważniejszym elementem scenografii jest wielki, bo 22 metrowy ekran, zza którego - odwrotnie niż w kinie - dwa projektory rzucają obraz na scenę. Daje to niesamowity efekt wizualny - zdradza w radiowej Jedynce ("Muzyczna Jedynka") tajniki przedstawienia Janusz Józefowicz. Aktor porusza się w wirtualnej rzeczywistości i tworzy z nią jedną całość. Na scenie grają także postacie wirtualne i oba światy: prawdziwy i komputerowy, przenikają się.

Technologia daje ogromne możliwości. W spektaklu zobaczymy aktorów, którzy prowadzą na żywo dialogi z postaciami historycznymi, wokół nich wirtualne tło odwzorowuje historyczne miejsca i teleportuje nas w jednej chwili z Warszawy do Berlina. Potem parowcem płyniemy do Stanów Zjednoczonych i tam dzięki technologii 3D jesteśmy w 1929 r. na ulicach Nowego Jorku, w chwili gdy wybucha światowy kryzys finansowy.

Przedstawienie nosi tytuł "Polita" i opowiada o Poli Negri, największej gwieździe kina niemego. W głównej roli wystąpi Natasza Urbańska, którą zobaczymy m.in. w scenach z Charlie Chaplinem i z Rudolfem Valentino. Spektakle w Warszawie odbędą się 29, 30 i 31 grudnia na Torwarze.

Więcej informacji można znaleźć na http://studiobuffo.com.pl/?p=1432

Z Januszem Józefowiczem rozmawiała Maria Szabłowska.

(mg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józefowicz nie chciał cyca, wolał soczek z Baltony

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 15:26
Stare, ale jare. Zobacz kultowe reklamy, które kształtowały gusta konsumentów w latach dziewięćdziesiątych.
rozwiń zwiń