X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paschalnie i wielkotygodniowo w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 11:24
- Cezurą był rok 1989, kiedy "Dziady" straciły większość swoich kontekstów. Paweł Wodziński prezentuje "Dziady" ukazujące wspólnotę narodu, który odzyskał wolność i tak naprawdę nie wie kim jest - mówi Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Audio
Spektakl Mickiewicz. Dziady. Performance.
Spektakl "Mickiewicz. Dziady. Performance". Foto: fot. www.teatrpolski.pl

Teatr Polski w Bydgoszczy otwierały Warszawskie Spotkania Teatralne spektaklem "Mickiewicz. Dziady. Performance" Pawła Wodzińskiego, a w ostatnią sobotę i niedzielę zaprezentował spektakl na podstawie powieści Wielki Gatsby w reżyserii Michała Zadary.

- Zawsze uważałem, że wielkie teksty literatury powinny być czytane, rozumiane, dyskutowane. Mówią o nas coś trudnego, bolesnego i niełatwego do przyjęcia. "Dziady" to spektakl bardzo świeży w spojrzeniu na tekst. Bardzo się cieszę, że mam taki spektakl w repertuarze - mówi Paweł Łysak.
Bydgoski teatr zaliczany jest do nurtu teatru społecznie zaangażowanego. "Wielki Gatsby" Michała Zadary już z plakatu przekonywał publiczność, że będzie spektaklem o wielkich pieniądzach i wielkiej miłości, ale wymiar społeczny też się w nim pojawia.
W audycji także:
- rozmowa z Filipem Berkowiczem, dyrektorem artystycznym festiwalu Misteria Paschalia, który trwa w Krakowie;
- Elżbieta Penderecka zaprasza na ostatni koncert Festiwalu Beethovenowskiego w Warszawie;
- o przygotowaniach do premiery baletowej Opowieści Biblijnych w Teatrze Wielkim w Warszawie opowiada Krzysztof Pastor, dyrektor polskiego baletu narodowego;
- rozmowa z prof. Adamem Myjakiem, przewodniczącym jury ogłoszonego rok temu konkursu na pomnik w Smoleńsku, w przedsięwzięciu wzięło udział symbolicznie 96 projektów, znane są już wyniki.
"Magazyn sztuk wszelkich" przygotowała Anna Lisiecka.

(ed)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misteria Paschalia - inauguracja

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 11:56
Zapowiedż tegorocznych wydarzeń festiwalowych oraz rozmowa z finalistą konkursu "Młody Muzyk Roku 2012".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr - jest o co walczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 09:26
- Pewnie wbrew intencjom organizatorów podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych narodził się protest "Teatr nie jest produktem, widz nie jest klientem". Tak wyszło, bo okoliczności temu sprzyjały - powiedziała w Trójce badaczka teatru Joanna Krakowska.
rozwiń zwiń