Jolie, Bruni, Clapton - oto pikantne tajemice Micka Jaggera

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 10:34
Co mają wspólnego Angelina Jolie, Uma Thurman, księżniczka Małgorzata i Eric Clapton? Podobno bardzo słynnego kochanka.
Audio
  • Biografię Micka Jaggera przeczytał Marek Brzeziński (IAR)
Mick Jagger
Mick JaggerFoto: Kronos/Wikimedia Commons CC

- W ciągu pół wieku kariery Jaggerowi udało się nie tylko napisać utwory, które powinny trafić na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, ale też uwieść mnóstwo znanych osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn - relacjonuje z Paryża w audycji "Kulturalna Europa" korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński. We francuskich księgarniach pojawiła się najnowsza biografia lidera The Rolling Stones.


mick sex rock'n'roll okładka.jpg

Książkę "Mick, Sex and Rock'n'Roll" napisał amerykański dziennikarz Christopher Andersen, który wcześniej wydał biografie księżnej Diany, Madonny czy Michaela Jacksona. Marek Brzeziński podkreśla, że biografia rockmana, podobnie jak poprzednie publikacje, jest dobrze udokumentowana. Autor rozmawiał z wieloma osobami z najbliższego otoczenia gwiazdy, w efekcie bardzo rzetelnie opisując tajemnice alkowy Jaggera.

- Wokaliście udało mu się uwieść wiele znanych osób obu płci. Na liście jest między innymi Carla Bruni, którą odbił Ericowi Claptonowi, kiedy miała ona 23 lata. Romans udało się przez lata utrzymać w tajemnicy przed światem, ale nie przed ówczesną żoną Jaggera, Jerry Hall - opowiada Marek Brzeziński.

Według Christophera Andersena lider The Rolling Stones, mimo gróźb Jerry Hall, nie poprawił się, a lista miłosnych podbojów rosła. Obok Angeliny Jolie czy Umy Thurman, ku przerażeniu królowej Elżbiety, znalazła się na niej ponoć także jej siostra, księżna Małgorzata.

Mick Jagger miał też flirtować z Ericiem Claptonem, Davidem Bowie czy Andy Warholem. Wśród romansów, które pozostają w sferze niesprawdzonych plotek, jest związek lidera Rolling Stones z nieżyjącą już wokalistką Amy Winehouse i siostrą Kate Middleton - Pippą.

Do ilu romansów przyznaje się Jagger? O tym w korespondencji Marka Brzezińskiego.

(ei/mk)

Czytaj także

Czego nie wiecie o The Rolling Stones? Przeczytajcie!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 16:41
Do polskich księgarni trafiła autobiografia gitarzysty The Rolling Stones Keitha Richardsa. Muzyk opowiada o kulisach pracy zespołu, blaskach i cieniach sławy, a także o swoich licznych uzależnieniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mick Jagger zagrał z Arcade Fire, Foo Fighters i Jeffem Beckiem! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 12:00
Do wspólnych występów doszło w ostatnim odcinku tego sezonu słynnego programu telewizyjnego "Saturday Night Live".
rozwiń zwiń

Czytaj także

To koniec The Rolling Stones? "Nie ma takich planów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 21:57
Brytyjski tabloid "The Mirror" poinformował, że grupa po zaplanowanej serii koncertów zamierza zakończyć działalność.
rozwiń zwiń