Michał Urbaniak: w jazzie nie ma nic do rozumienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 17:21
Światowej sławy jazzman, skrzypek i kompozytor mówił w Jedynce czym dla niego jest muzyka, jakich mistrzów spotkał na swej drodze i jak ważna w jego twórczości jest improwizacja.
Audio

W październiku już po raz szósty odbędą się Urbanator Days, czyli rodzaj warsztatów jazzowych. Jednym z celów Michała Urbaniaka jest popularyzacja ukochanego gatunku muzycznego.

- Chciałbym wytłumaczyć słuchaczom, że nie trzeba rozumieć jazzu. On jest prosty i zrozumiały sam w sobie. Każdemu kto nie lubi jazzu polecam posłuchać "Wolną melodię" w wykonaniu Miles Davisa. On potrafił nawet fałszywe nuty grać z przekonaniem, powtórzyć je tak, że zostały przyjęte przez nas jako prawdziwe – tłumaczył.

Gość "Spotkania z mistrzem" mówił również jaka jest jego definicja dobrej muzyki. - Najważniejsza jest pasja i prawda. Nie ma tu kombinacji. Nie wykombinuje się hitu. Nie wykombinuje się, że raptem będzie się znakomitym muzykiem. To się musi przytrafić, że albo jest się kimś albo nie. Natomiast pasję i prawdę czuć, widać i słychać.

Posłuchaj całej rozmowy Michała Montowskiego z Michałem Urbaniakiem.

pg

Zobacz więcej na temat: Jazz Michał Urbaniak MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romuald Szejd: jestem w ciągłej podróży

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 12:09
Z wykształcenia aktor i reżyser. Twórca Teatru Scena Prezentacje, którym kieruje od 33 lat. Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Romuald Szejd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: w Polsce zastrasza się aktorów!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 15:04
Popularna aktorka filmowa i teatralna jest również wziętą autorką felietonów, scenariuszy filmowych, sztuk dramatycznych i książek. W Jedynkowym "Spotkaniu z mistrzem" Joanna Szczepkowska mówiła m.in. dlaczego... nie czuje się mistrzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hycnar: wystąpiłem w musicalu chociaż nie umiałem… śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 14:46
Dziś jest popularnym aktorem serialowym, często bierze udział w dubbingu, występuje też teatrze. Mało kto wie jednak, jakie były aktorskie początki Marcina Hycnara.
rozwiń zwiń