W aktorstwo wpadłem jak śliwka w kompot

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 14:00
- Tata niezbyt często mnie chwali, ale robi coraz większe postępy - mówi Maciej Stuhr. - Największe wrażenie zrobiło jednak na nim nie moje aktorstwo, ale fakt, że zostałem dawcą szpiku.
Audio
  • W aktorstwo wpadłem jak przysłowiowa śliwka w kompot
Maciej Stuhr
Maciej StuhrFoto: Wojciech Kusiński

Chociaż Maciej Stuhr ocenę skąd wziął się jego talent zostawia psychologom, publiczności czy behawiorystom, to jedno wie na pewno, zainteresowania ojca i matki nie zawsze mają znaczenie dla ich dzieci, w jego jednak przypadku pasje rodziców trafiły na bardzo podatny grunt.

- Dla mnie zawsze lepszym pomysłem na spędzenie wieczoru nie było oglądanie wieczorynki, ale pójście wraz z rodzicami do teatru i obejrzenie po raz kolejny tego samego spektaklu - podkreśla Maciej Stuhr w rozmowie z Anną Retmaniak.

Urodę odziedziczył po mamie - jak twierdzi na szczęście, talent po tacie, który jest dla Macieja Stuhra niezmiernie ważną osobą. Od początku kariery aktorskiej Stuhr junior podglądał poczynania seniora, a w ostatnim czasie w zdwojony sposób czerpie z jego doświadczeń. Choroba Jerzego Stuhra jeszcze bardziej zbliżyła ojca i syna.

- Paradoksalnie to ta choroba przyniosła dużo dobrego - stwierdza. - Częściej bywam w Krakowie, aby spotkać się z rodziną.

Jerzy
Jerzy Stuhr

Maciej Stuhr zwraca uwagę, na ważny moment, który był przełomowy w chorobie ojca.  -  Tato bardzo wyraźnie zaczął zdrowieć w momencie, gdy w najtrudniejszej chwili zdecydował się na udzielenie wywiadu - podkreśla Maciej Stuhr. - Ludzie zobaczyli jak się zmienił fizycznie, co mu dolega, dostał po tym wywiadzie tak ogromne wsparcie od ludzi, że poczuł w tym wszystkim jakąś misję - wyjaśnia aktor.

Maciej Stuhr podziwia kunszt aktorski ojca, ale nigdy nie miał zamiaru go małpować.  - Nie marzyłem, żeby grać takie role jak on, myślę, że by to była moja wielka porażka - stwierdza.

Maciej Stuhr jest aktorem Teatru Nowego w Warszawie. Z własnymi tekstami z powodzeniem występuje również na estradzie. Publiczność tłumnie przybywa wszędzie tam, gdzie "młody Stuhr” w inteligentny, zabawny i perfekcyjny sposób wygłasza swoje pełne humoru monologi.

>>> Posłuchaj rozmów Anny Retmaniak z innymi aktorami i aktorkami.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr czuje się lepiej. Syn potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 15:49
W rozmowie z "Faktem" syn aktora Jerzego Stuhra, Maciej Stuhr, poinformował, że jego ojciec "czuje się już lepiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr chce wrócić w lipcu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 18:05
Uśmiechnięty aktor, który pokonuje straszny kryzys zdrowotny, zawitał do studia radiowej Dwójki. Wiosna, nowe życie, nowe plany…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stuhr o wpadkach w Gdyni i zgrywaniu się na planie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 15:00
Słynący z niezwykłej pracowitości aktor znalazł czas, by zawitać do studia radiowej Dwójki i opowiedzieć o ostatnim filmie, rozczarowaniach kinowych i znaczeniu humoru w jego pracy.
rozwiń zwiń