Bycie córką Hiolskiego nie jest łatwe

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 10:00
- W szkole mocno zwracali uwagę na to uwagę: "aaa, córka Hiolskiego... niech pokaże, co potrafi, czy też taka zdolna - opowiadała w Jedynce Magda Hiolska.
Audio
Opera Stanisława Moniuszki pt. Straszny Dwór w Teatrze Wielkim (1984). Na pierwszym planie Andrzej Hiolski jako Miecznik. Wielu słuchaczy kojarzy wybitnego barytona z tego typu repertuarem. Ale był on też niezrównanym interpretatorem romantycznej liryki wolnej
Opera Stanisława Moniuszki pt. Straszny Dwór w Teatrze Wielkim (1984). Na pierwszym planie Andrzej Hiolski jako Miecznik. Wielu słuchaczy kojarzy wybitnego barytona z tego typu repertuarem. Ale był on też niezrównanym interpretatorem romantycznej liryki wolnej Foto: PAP/Jan Morek

Jej ojcem jest wybitny śpiewak, którego 90. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Altowiolistka i malarka, mieszka na stałe w Wiedniu, a w Warszawie odbyła się niedawno wystawa jej prac.

W Jedynce opowiedziała m.in. o Operze Śląskiej, która była dla niej w dzieciństwie drugim domem, o zdolnościach rysowniczych ojca i o tym, że Andrzej Hiolski nigdy nie wymagał od rodziny specjalnego traktowania z powodu wykonywanego zawodu.

Ponadto w audycji "Kultura w radiowej Jedynce" autorstwa Magdy Mikołajczuk: o tym dlaczego wiele polskich instytucji kulturalnych nie korzysta z funduszy unijnych, czyli podsumowanie badania "Kultura do finansowania", a także rozmowa z krytyczką filmową Barbarą Hollender o Europejskich Nagrodach Filmowych 2012 oraz relacja z przyznania Nagrody Turnera w Londynie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kultura w radiowej Jedynce".

Czytaj także

Hiolski na 85-lecie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 17:24
W rocznicowym cyklu Marek Zwyrzykowski przypomni dwa występy jednego z najwybitniesjzych polskich śpiewaków.
rozwiń zwiń