Artur Żmijewski - aktor niespełniony

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 22:35
Serialowy ojciec Mateusz przyznaje, że nie ma marzeń. Może poza takim, żeby mógł jeszcze w życiu zagrać wiele interesujących ról.
Audio
Artur Żmijewski
Artur ŻmijewskiFoto: PAP/Stach Leszczyński

Swoje marzenie Artur Żmijewski zrealizował na początku drogi zawodowej. - Do szkoły aktorskiej poszedłem z myślą o tym, żeby zagrać Gustawa-Konrada - wspomina w radiowej Jedynce. I zagrał go u Tadeusza Konwickiego w "Lawie".

Wziął też sobie do serca radę jednego ze starszych kolegów, który poradził mu, aby nie odrzucał żadnych propozycji. - Jak ktoś ma marzenie, że zagra Hamleta i odrzuca po drodze inne propozycje, które do niego przychodzą, a które są nie na miarę jego oczekiwań, ale są równie ciekawe, to po latach może obudzić się z poczuciem, że nie zagrał Hamleta, a po drodze ominęło go tak dużo piekielnie fajnych rzeczy, które mógłby zrobić, a nie chciał ich zrobić - wyznaje Żmijewski.

Aktor ma nieustannie jedno marzenie, żeby przychodziły do niego jak najbardziej różnorodne, jak najbardziej odległe od granych przez niego w chwili obecnej propozycje. Po to, żeby mógł się nad nimi gimnastykować i żeby mógł się grać role różnorodne. I tak jest, więc jest człowiekiem zadowolonym. - Nie chcę powiedzieć, że jestem człowiekiem spełnionym, bo jak to powiem, to klamka zapadła - żartuje . - Chciałbym pracować jak najdłużej i jak najwięcej, bo to mi sprawia przyjemność - deklaruje aktor. Jak mu to przestanie sprawiać przyjemność, to powie, że jest człowiekiem spełnionym, i że osiągnął  wszystko co mógł w życiu osiągnąć.
Serialowy ojciec Mateusz i doktor Burski szerokiej publiczności jest kojarzony raczej z filmami. A aktor bardzo ceni sobie swoje teatralne dokonania.
Artur Żmijewski przyznaje, że ostatnio rzadziej udziela się na scenie, ale nie zerwał z teatrem.W kwietniu będzie premiera sztuki Ionesco "Łysa śpiewaczka" w reżyserii Macieja Prusa, w której aktor będzie grał.
Posłuchaj całej rozmowy, która prowadziła Anna Retmaniak
(ag)

Zobacz więcej na temat: Artur Żmijewski

Czytaj także

Ojciec Mateusz nagrodą za złapanie złodzieja

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 17:25
Na pomysł akcji "Bądź jak ojciec Mateusz" wpadł komendant policji w Sandomierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak porzuci muzykę dla aktorstwa?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 10:24
W filmie „Mój rower” o relacjach pomiędzy wnuczkiem, synem i dziadkiem, muzyk zagrał najstarszego z mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Stenka: nigdy niczego nie ukradłam

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 11:00
- To, że masz ochotę na wypasiony baton w sklepie, a nie masz w tej chwili pieniędzy, to nie znaczy, że możesz podejść i go wziąć - stwierdziła ambasadorka kampanii "Legalna kultura".
rozwiń zwiń