Arkadiusz Jakubik: patrzę na świat inaczej niż Smarzowski

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 11:34
Bohaterem "Spotkania z mistrzem" jest człowiek wielu talentów: aktor, reżyser, a ostatnio wokalista zespołu Dr Misio.
Audio
Arkadiusz Jakubik
Arkadiusz JakubikFoto: Wojciech Kusiński/PR

Arkadiusz Jakubik sam mówi, że dobrze mu w szufladzie z napisem "aktor Wojtka Smarzowskiego".  Jego najbardziej znane role to Petrycki w "Drogówce", Edward Środoń w "Domu Złym", i notariusz Janocha w "Weselu". W ubiegłym roku zagrał również menadżera Paktofoniki w świetnie przyjętym "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida.

- Staram się tworzyć postacie niejednoznaczne, w których spotykają się anioł i diabeł, święty i skurczybyk. Jednak na końcu ta waga powinna przechylić się w kierunku jasnej strony mocy, żeby widz, wychodząc z kina, lubił moją postać - mówił w Jedynce aktor.

W 2010 roku Arkadiusz Jakubik zadebiutował jako reżyser filmowy. Jego "Prosta historia o miłości" zdecydowanie odbiega od stylu i narraracji znanej z filmów Wojciecha Smarzowskiego. - To, że gram u niego, nie znaczy, że tak samo widzę świat, jako twórca czy reżyser. Absolutnie akceptuję i podpisuję się pod wizją świata à la Smarzowski, ale gdybym to ja dostał scenariusz "Domu złego" czy "Drogówki", te filmy wyglądałyby zupełnie inaczej. Ja zawsze potrzebuję jakiegoś światła nadziei, by widz po projekcji miał wiarę, że może być lepiej - podkreślał.

Ostatnio głośno było o filmie "Drogówka", w której Arkadiusz Jakubik zagrał sierżanta Petryckiego, ale o tej kreacji rozmawialiśmy już z aktorem całkiem niedawno. Dlatego tym razem nie usłyszymy o "Drogówce". Bohater "Spotkania z mistrzem" mówił za to m.in. o skutkach psychicznych kreacji w takich filmach, jak "Wesele", czy "Dom zły" i dlaczego powstał Dr Misio.

Posłuchaj całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Arkadiuszem Jakubikiem.

pg

Czytaj także

"Próbuję zagrać to, że śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 21:34
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego, reżyser teatralny i filmowy oraz wokalista zespołu Dr Misio. O wszystkich swych wcieleniach Arkadiusz Jakubik opowiadał w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy mamy brud za paznokciami"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 16:01
Arkadiusz Jakubik - aktor, reżyser i scenarzysta teatralny oraz filmowy - opowiadał w "Muzycznej Jedynce" o roli sierżanta Petryckiego w "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego". Film wchodzi na ekrany 1 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były policjant: śledczy powinni zająć się Smarzowskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 08:06
- Reżyser sam się przyznał, że popełniał przez wiele lat przestępstwa, a to jest ścigane z urzędu - mówił w Jedynce Wojciech Pasieczny, były policjant warszawskiej drogówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja ma zakaz? ”Do kina w mundurze nie chodzę”

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 07:45
Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby przyjść do kina w mundurze – mówi komisarz Wojciech Ratyński, pytany o rzekomy zakaz wydany w sprawie filmu ”Drogówka”.
rozwiń zwiń