Marcin Perchuć: wszystko zaczęło się od Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 10:20
Gra w Teatrze Montownia i Powszechnym, występował w wielu serialach, ale ukształtowała go... Jedynka. Marcin Perchuć nie omieszkał o tym wspomnieć podczas wizyty w audycji "Kultura w Radiowej Jedynce".
Audio
Marcin Perchuć
Marcin PerchućFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Marcin Perchuć próbował grać w liceum, a potem zaczął studiować fizykę i poszedł tylko raz na przesłuchania do Akademii Teatralnej. Nie zamierzał zdawać po raz kolejny, ale jak się okazało wcale nie musiał. Uważa, że umysł ścisły przydaje się w zawodzie aktora, a szczególnie w komedii.

W Akademii Teatralnej analizuje się własne dzieło, żeby napisać doktorat, co zresztą nasz gość ma w planach. Przedmioty teoretyczne w Akademii są bardzo ważne, ale byli również tacy aktorzy, którzy nie mieli tego podłoża, wchodzili na scenę i grali tak jakby byli gruntownie do tego przygotowani.

Marcin Perchuć czyta powieść w radiowej Jedynce >>>

Nie ma zielonego pojęcia co będzie w przyszłości, ale przyznaje, że dobrze jest jak aktor otrzymuje różne propozycje, a nie jest stale przypisany do jednego typu postaci.

Chociaż występował na różnych antenach to jednak radiowa Jedynka miała na niego największy wpływ już od dziecka. I być może to właśnie słuchanie Teatru Polskiego Radia skłoniło go do spróbowania swych sił w  zawodzie aktora.

Więcej w rozmowie Anny Stempniak.

et