"Miłość”, czyli film bez muzyki, gęsty od emocji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 21:51
- Na mnie zrobił duże wrażenie, jest w nim naprawę wyjątkowe napięcie – mówił o nowym obrazie Sławomira Fabickiego Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika "Kino”.
Audio
  • Andrzej Kołodyński m.in. o filmach "Miłość", "Baczyński" i "Władza"
Marcin Dorociński w Miłości
Marcin Dorociński w "Miłości" Foto: mat.prasowe

Opowieść inspirowana była prawdziwą historia, ale sam reżyser zaznacza, że to film o różnych aspektach miłości i o tym, jak ona determinuje życie. - Inspiracją był reportaż na temat afery seksualnej w pewnym urzędzie miasta. Historia opowiedziana była jednak z perspektywy męża kobiety, która miała być molestowana. To był impuls dla mnie i Marka Pruchniewskeigo do napisania scenariusza – mówił Sławomir Fabicki w rozmowie z Beatą Kwiatkowsą.

Gość "Magazynu bardzo filmowego” Andrzej Kołodyński podkreślił, że od strony zdjęciowej to film bardzo wyjątkowy. - Bo kamera prawie się nie rusza, a to nadje gęstości filmowi i buduje wyjątkowe napięcie. Do tego jeszcze nie ma w nim muzyki. Na mnie zrobił on duże wrażenie – przyznał krytyk filmowy.
Patronem medialnym filmu "Miłość” jest radiowa Jedynka. Podobnie jest z filmem "Baczyński”, o którym także rozmawialiśmy w audycji.
- To film, który ma trzy warstwy. Mamy w nim życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w tym jego skomplikowane stosunki z matką, czy małżeństwo. Jest też próba ukazania stosunku do Powstania Warszawskiego, są wspomnienia świadków tych wydarzeń. I ostatnie warstwa, czyli konkurs poetycki, na którym młodzi ludzie próbują recytować Baczyńskiego co udowadnia, jak cały czas popularna jest ta poezja – mówił Kołodyński.
Te trzy warstwy – zdaniem krytyka - nie zawsze idealnie się spłatają, ale to film potrzebny. - Bo Baczyński zasługuje na wielką, poważną, filmową biografię - dodał.


W "Magazynie bardzo filmowym” mówiliśmy też o filmach "Władza” Allena Hughesa, "Warszawa 1935” Tomasza Gomoły i "Będziesz legendą, człowieku” Marcin Koszałka.
Zapraszamy do wysłuchana audycji, którą przygotowała Anna Stempniak.
ei

Zobacz więcej na temat: FILM Krzysztof Kamil Baczyński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mela Koteluk: po tym filmie Baczyński wchodzi w krwiobieg

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 11:37
Młoda wokalistka nagrała wspólnie z Czesławem Mozilem piosenkę do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ma to związek z zaplanowaną na 15 marca premierą filmu o słynnym przedstawicielu pokolenia Kolumbów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościukiewicz: nie róbmy z Baczyńskiego herosa

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 16:00
Odtwórca tytułowej roli z filmie "Baczyński” Mateusz Kościukiewicz uważa, że mitologizowanie zarówno Powstania Warszawskiego, jak i najpopularniejszego poety tego czasu, jest błędem. – Nie wiemy, jak Baczyński zmierzyłby się z klęską wojny po jej zakończeniu – mówił Mateusz Kościukiewicz w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość determinuje nasze życia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 14:59
W piątek na ekrany kin wszedł nowy film Sławomira Fabickiego - wyjątkowy obraz o różnych rodzajach miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawa 1935": dzień z życia Paryża Północy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 19:00
- To są 4 lata pracy związanej z poszukiwaniami materiałów, realizacją modelu 3D, czyli wirtualnej scenografii, animacją i renderingiem krótkometrażowej formy, aby zaprezentować początek tego, czym jest odbudowana Warszawa - opowiada Tomasz Gomoła, pomysłodawca i producent filmu.
rozwiń zwiń