Polka w krainie snów: miałam okazję porównać dwa światy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 20:24
Beata Poźniak Daniels zagrała żonę domniemanego mordercy Kennedy'ego, Japonkę, partnerkę homoseksualisty w serialu Aarona Spellinga, pierwszą kobietę prezydenta świata. Jak sama mówi wybiera role tych, którzy mają coś do powiedzenia. I nie muszą to być kobiety...
Audio
  • - Nie żałuję decyzji sprzed lat - Beata Poźniak Daniels (Wieczorne Rozmaitości/Jedynka)
Beata Poźniak Daniels
Beata Poźniak DanielsFoto: oficjalna strona aktorki/beata.com

Zaczynała jako modelka koszul męskich Wólczanka, w 1985 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych. - Byłam dziewczyną ze wschodniej Europy, nikomu nieznaną, ale chciałam spróbować swoich sił. Wtedy każdy chciał zagrać u Stone'a, a śmierć prezydenta Kennedy'ego była najważniejszą tragedią z historii USA - wspomina w rozmowie z Joanną Sławińską.

Beata Poźniak Daniels w filmie "JFK" w reżyserii Olivera Stone'a zagrała Marinę Oswald - żonę domniemanego zabójcy prezydenta Kennedy'ego - Lee Harvey Oswalda, którego postać kreował Gary Oldman.
- Taką rolę, gdy gra się postać historyczną, która wciąż żyje, dostaje się raz w życiu. Nie mogłam sama wymyślić postaci, musiałam się z nią spotkać - podkreśla i opowiada o spotkaniach z graną przez siebie bohaterką.

Kultura w Jedynce >>>

Beata Poźniak Daniels wystąpiła też między innymi w roli rewolucjonistki w "Kronikach młodego Indiany Jonesa". - Szukam ról ciekawych. Do tej pory moje marzenia się spełniają - podsumowuje.

Jak przygotowuje się do ról i je wybiera? Którą z ról uważa za najważniejszą i co ma wspólnego z obchodami Dnia Kobiet w USA? Posłuchaj całej rozmowy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Perchuć: wszystko zaczęło się od Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 10:20
Gra w Teatrze Montownia i Powszechnym, występował w wielu serialach, ale ukształtowała go... Jedynka. Marcin Perchuć nie omieszkał o tym wspomnieć podczas wizyty w audycji "Kultura w Radiowej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zemsta sposobem Wiktora Zborowskiego na jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 13:00
W tym roku aktor świętuje 40-lecie pracy scenicznej. I właśnie z tego powodu był gościem Anny Retmaniak w cyklu "Rozmowy z mistrzem" w Jedynce.
rozwiń zwiń