X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modestowicz: lubię, gdy jestem zaskoczony

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 09:05
Zakładam margines niespodzianki i to jest najpiękniejsze w tym zawodzie – mówił Waldemar Modestowicz, reżyser w Teatrze Polskiego Radia, gość audycji "Spotkanie z mistrzem".
Audio
  • Rozmowa z Waldemarem Modestowiczem, (Rozmowa z mistrzem/Jedynka)
Waldemar Modestowicz
Waldemar ModestowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Reżyser przyznał, że najbardziej lubi takie zdarzenia, gdy jest zaskoczony, gdy aktor mówi, że chciałby zrobić coś inaczej. - Jestem otwarty na takie propozycje. Robimy to wspólnie, to wspólna droga. To zawsze jest jakaś przygoda. Większość aktorów uwielbia radio, bo zapewnia komfort pracy z dobrą literaturą, poza tym jest to działanie w skrócie, szybkie zupełnie inaczej niż w teatrze - powiedział.

Modestowicz mówił także o początkach swojej fascynacji teatrem. - Studiując historię w Poznaniu uległem gwałtownej miłości do Teatru Ósmego dnia. To była moja miłość, szybkie dojrzewanie intelektualne, ale także polityczne i społeczne - dodał.

Jak sam przyznał to przypadek sprawił, że usłyszał w radiu komunikat o naborze na wydział radia i telewizji w Katowicach. - Postanowiłem, że radio, bo lubię słowo, literaturę i muzykę. Pomyślałem, że to wszystko złoży się w marzenie, co robić w życiu więcej niż po studiach historycznych - powiedział.

Waldemar Modestowicz w ubiegłym roku otrzymał Grand Prix festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry” w Sopocie za słuchowisko "Hamlet”. W tym roku w Sopocie prezentowana była "Medea".

Z Waldemarem Modestowiczem rozmawiała Anna Stępniak i Michał Montowski.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwycięski "Hamlet" z Marcinem Hycnarem!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 22:00
Ta adaptacja dramatu wszech czasów zdobyła Grand Prix XII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2012”. Słuchowisko w doborowej obsadzie usłyszymy w piątkowy wieczór w Dwójce. Adaptacja radiowa i reżyseria Waldemara Modestowicza
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto sztuki w Sopocie. Ruszył Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:57
Trzy dni potrwa święto teatru radiowego i telewizyjnego w Sopocie. W tegorocznym konkursie udział bierze 17 słuchowisk i 15 spektakli telewizyjnych.
rozwiń zwiń