Modestowicz: lubię, gdy jestem zaskoczony

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 09:05
Zakładam margines niespodzianki i to jest najpiękniejsze w tym zawodzie – mówił Waldemar Modestowicz, reżyser w Teatrze Polskiego Radia, gość audycji "Spotkanie z mistrzem".
Audio
  • Rozmowa z Waldemarem Modestowiczem, (Rozmowa z mistrzem/Jedynka)
Waldemar Modestowicz
Waldemar ModestowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Reżyser przyznał, że najbardziej lubi takie zdarzenia, gdy jest zaskoczony, gdy aktor mówi, że chciałby zrobić coś inaczej. - Jestem otwarty na takie propozycje. Robimy to wspólnie, to wspólna droga. To zawsze jest jakaś przygoda. Większość aktorów uwielbia radio, bo zapewnia komfort pracy z dobrą literaturą, poza tym jest to działanie w skrócie, szybkie zupełnie inaczej niż w teatrze - powiedział.

Modestowicz mówił także o początkach swojej fascynacji teatrem. - Studiując historię w Poznaniu uległem gwałtownej miłości do Teatru Ósmego dnia. To była moja miłość, szybkie dojrzewanie intelektualne, ale także polityczne i społeczne - dodał.

Jak sam przyznał to przypadek sprawił, że usłyszał w radiu komunikat o naborze na wydział radia i telewizji w Katowicach. - Postanowiłem, że radio, bo lubię słowo, literaturę i muzykę. Pomyślałem, że to wszystko złoży się w marzenie, co robić w życiu więcej niż po studiach historycznych - powiedział.

Waldemar Modestowicz w ubiegłym roku otrzymał Grand Prix festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry” w Sopocie za słuchowisko "Hamlet”. W tym roku w Sopocie prezentowana była "Medea".

Z Waldemarem Modestowiczem rozmawiała Anna Stępniak i Michał Montowski.

to

Czytaj także

Zwycięski "Hamlet" z Marcinem Hycnarem!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 22:00
Ta adaptacja dramatu wszech czasów zdobyła Grand Prix XII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2012”. Słuchowisko w doborowej obsadzie usłyszymy w piątkowy wieczór w Dwójce. Adaptacja radiowa i reżyseria Waldemara Modestowicza
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto sztuki w Sopocie. Ruszył Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:57
Trzy dni potrwa święto teatru radiowego i telewizyjnego w Sopocie. W tegorocznym konkursie udział bierze 17 słuchowisk i 15 spektakli telewizyjnych.
rozwiń zwiń