X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Kultury Żydowskiej: słuchaj relacji w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 08:21
W Krakowie trwa 23. Festiwal Kultury Żydowskiej. Do tej pory można było m.in. wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez rabina Dovida Tsapa nazywanego "kabalistycznym deskorolkowcem". Relacje z imprezy w radiowej Jedynce.
Audio
  • Relacja Magdy Mikołajczuk z Festiwalu Kultury Żydowskiej (Magazyn sztuk wszelkich/Jedynka)
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury ŻydowskiejFoto: materiały promocyjne

- Uważam, że wszystko co robimy w życiu może być użyte jako służba społeczności i służba Bogu. Tak więc również jazda na desce staje się sposobem na dotarcie do młodych ludzi i przekazanie im ważnych rzeczy - tłumaczy swoje credo Dovid Tsap.

Akurat w czwartek australijski rabin musiał ograniczyć się do rozmowy z uczestnikami warsztatów, gdyż panujący w Krakowie upał uniemożliwiał jazdę na deskorolce. Ostatnie spotkanie z cyklu "Kabała na deskorolce" przewidziane jest w piątek o godz. 14.00.

Upał nie przeszkadzał z kolei amatorom dobrego jedzenia, którzy wzięli udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem "Izraelski fastfood" prowadzonych przez Malkę Kafkę – gospodynię telewizyjnych programów kulinarnych i restauratorkę.

23. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie odbywa się pod patronatem radiowej Jedynki. Do końca tygodnia na naszej antenie będziemy wiele mówić o tej imprezie. W piątek 5 lipca relacje Magdy Mikołajczuk w magazynie "Z kraju i ze świata" (po godz. 12.00), "Muzycznej Jedynce" (13.35), "Popołudniu z Jedynką" (16.50) i magazynie "Polska i świat" (po 22.00).

W sobotę 6 lipca porozmawiamy natomiast z Januszem Makuchem - dyrektorem 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej i Pawłem Kowalewskim - szefem programu wolontariackiego Festiwalu (Sygnały dnia - godz. 8.15), a także z Leopoldem Kozłowskim - pianistą, kompozytorem i dyrygentem, zwanym ostatnim klezmerem Galicji (Sobota z Jedynką - po 16.00). Oprócz tego relacje w audycjach "Lato z Radiem" (11.15) oraz "Polska i świat" (po 22.00).

A w ostatni dzień Festiwalu, w niedzielę 7 lipca, zapraszamy na relacje do "Niedzieli z radiową Jedynką" (po 16.00 i 17.00). Obszerne podsumowanie imprezy znajdzie się w audycji "Kultura w radiowej Jedynce" po 20.00.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerozolima w Krakowie - "7@nite. Synagogi nocą"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 20:25
Tegoroczna edycja imprezy "7@nite. Synagogi nocą" skupia się na mieście, które można nazwać na 70 różnych sposobów. Jerozolimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: "Projekt Pamięć" w Żydowskim Muzeum Galicja

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 12:52
Portrety z wizerunkiem żydowskiego chłopca Kalmana, który zginął w czasie II wojny światowej, można od wtorku oglądać na wystawie "Projekt Pamięć" w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Autorką obrazów jest Roz Jacobs, Amerykanka o polskich i żydowskich korzeniach.
rozwiń zwiń