Festiwal Kultury Żydowskiej: słuchaj relacji w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 08:21
W Krakowie trwa 23. Festiwal Kultury Żydowskiej. Do tej pory można było m.in. wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez rabina Dovida Tsapa nazywanego "kabalistycznym deskorolkowcem". Relacje z imprezy w radiowej Jedynce.
Audio
  • Relacja Magdy Mikołajczuk z Festiwalu Kultury Żydowskiej (Magazyn sztuk wszelkich/Jedynka)
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury ŻydowskiejFoto: materiały promocyjne

- Uważam, że wszystko co robimy w życiu może być użyte jako służba społeczności i służba Bogu. Tak więc również jazda na desce staje się sposobem na dotarcie do młodych ludzi i przekazanie im ważnych rzeczy - tłumaczy swoje credo Dovid Tsap.

Akurat w czwartek australijski rabin musiał ograniczyć się do rozmowy z uczestnikami warsztatów, gdyż panujący w Krakowie upał uniemożliwiał jazdę na deskorolce. Ostatnie spotkanie z cyklu "Kabała na deskorolce" przewidziane jest w piątek o godz. 14.00.

Upał nie przeszkadzał z kolei amatorom dobrego jedzenia, którzy wzięli udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem "Izraelski fastfood" prowadzonych przez Malkę Kafkę – gospodynię telewizyjnych programów kulinarnych i restauratorkę.

23. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie odbywa się pod patronatem radiowej Jedynki. Do końca tygodnia na naszej antenie będziemy wiele mówić o tej imprezie. W piątek 5 lipca relacje Magdy Mikołajczuk w magazynie "Z kraju i ze świata" (po godz. 12.00), "Muzycznej Jedynce" (13.35), "Popołudniu z Jedynką" (16.50) i magazynie "Polska i świat" (po 22.00).

W sobotę 6 lipca porozmawiamy natomiast z Januszem Makuchem - dyrektorem 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej i Pawłem Kowalewskim - szefem programu wolontariackiego Festiwalu (Sygnały dnia - godz. 8.15), a także z Leopoldem Kozłowskim - pianistą, kompozytorem i dyrygentem, zwanym ostatnim klezmerem Galicji (Sobota z Jedynką - po 16.00). Oprócz tego relacje w audycjach "Lato z Radiem" (11.15) oraz "Polska i świat" (po 22.00).

A w ostatni dzień Festiwalu, w niedzielę 7 lipca, zapraszamy na relacje do "Niedzieli z radiową Jedynką" (po 16.00 i 17.00). Obszerne podsumowanie imprezy znajdzie się w audycji "Kultura w radiowej Jedynce" po 20.00.

pg

Czytaj także

Jerozolima w Krakowie - "7@nite. Synagogi nocą"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 20:25
Tegoroczna edycja imprezy "7@nite. Synagogi nocą" skupia się na mieście, które można nazwać na 70 różnych sposobów. Jerozolimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: "Projekt Pamięć" w Żydowskim Muzeum Galicja

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 12:52
Portrety z wizerunkiem żydowskiego chłopca Kalmana, który zginął w czasie II wojny światowej, można od wtorku oglądać na wystawie "Projekt Pamięć" w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Autorką obrazów jest Roz Jacobs, Amerykanka o polskich i żydowskich korzeniach.
rozwiń zwiń