X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Wałęsa na światowej premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 12:43
- Będzie czerwony dywan. Mam nadzieję, że oprócz Andrzej Wajdy i innych twórców, przyjedzie także bohater obrazu - powiedział w radiowej Jedynce producent filmu Michał Kwieciński.
Audio
  • Michał Kwieciński o światowej premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" na festiwalu w Wenecji (Jedynka/Magazyn bardzo filmowy)
Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska na planie filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei
Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska na planie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei"Foto: mat.prasowe

Obraz Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie miał światową premierę na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Impreza rozpocznie się 28 sierpnia. Dzieło  będzie prezentowane poza konkursem głównym, w sekcji "Out of the Competition", w puli największych festiwalowych pokazów obok obrazu Quentina Tarantino i braci Dardenne. - Zostanie pokazany ostatniego, lub przedostatniego dnia festiwalu. Będzie to zwieńczenie festiwalu i wielka feta polskiego kina - wyjaśnił Kwieciński.

Właśnie na festiwalu w Wenecji w 1959 roku Wajda został po raz pierwszy dostrzeżony i rozpoczął światową karierę filmem "Popiół i diament". W 1998 polski reżyser dostał tam Złotego Lwa za całokształt  twórczości. Również w czasie weneckiego festiwalu film "Katyń" został uhonorowany nagrodą włoskich dziennikarzy Nastro d`Argento Europeo 2009.

We wrześniu film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" zawędruje na kolejny kontynent. Jego pokaz specjalny zaplanowano na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów wejdzie na ekrany polskich kin 4 października 2013 roku. Scenariusz napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman. Główne role zagrali: Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski i Cezary Kosiński.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" i "Róża" w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 11:14
Do 12 maja potrawa rozpoczęty w środę Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku. Podczas dziewiątej edycji festiwalu pokazane będą zarówno klasyki polskiej kinematografii, jak i prace młodego pokolenia reżyserów. Na otwarcie goście obejrzeli odrestaurowaną cyfrowo wersję "Ziemi Obiecanej" Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bernardo Bertolucci przewodniczącym jury w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 14:05
73 - letni, poruszający się na wózku inwalidzkim włoski reżyser, będzie przewodniczył międzynarodowemu jury. Zdecyduje ono, komu przyznać nagrody, w tym główną - Złotego Lwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Cannes 2013. Odwrót do kameralności

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 13:35
- Prawdziwi artyści kina są zmęczeni wyścigiem technologicznym i 3D . Zwracają się ku ludziom - powiedziała w Jedynce o festiwalu filmowym w Cannes krytyk Barbara Hollender.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wajda zmienił tytuł filmu o Wałęsie. "To będzie zamknięcie tryptyku"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 12:13
"Wałęsa. Człowiek z nadziei" to tytuł, pod którym wejdzie do kin film Andrzeja Wajdy, pierwotnie zatytułowany "Wałęsa".
rozwiń zwiń