X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Królikowski w spektaklu o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 13:56
Rafał Królikowski zagra i zaśpiewa w spektaklu napisanym według książki, która z kolei powstała na podstawie listów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory "Listy na wyczerpanym papierze". Książka zawiera niepublikowaną do tej pory korespondencję twórców z lat 1964-1966.
Audio
  • Spotkanie z Mistrzem - Rafał Królikowski o pracy w teatrze (Jedynka)
Rafał Królikowski. Kadr z filmu Lejdis reż. Tomasz Konecki
Rafał Królikowski. Kadr z filmu "Lejdis" reż. Tomasz KoneckiFoto: materiały promocyjne

Przedstawienie zostanie wystawione w Teatrze Polskim. Premiera w drugiej połowie września. Książka zawiera nie publikowaną do tej pory korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966, zaczyna od wstępu Magdy Umer, a kończy się tekstami piosenek, które powstały pod wpływem uczuć dwojga artystów. Rafał Królikowski będzie grał i śpiewał, bo to przedstawienie z piosenkami. - Te wszystkie piosenki znamy z żartobliwych wykonań i żartobliwej formy. A okazuje się, że to miało ogromne pokłady emocji, które łączyły Osiecką z Przyborą - zauważa.
Rafał Królikowski przez 15 lat grał w Teatrze Powszechnym. Bardzo sobie cenił tę pracę. Szczególnie wspomina rolę w spektaklu "Kaleka z Inishmaan". - Najpełniejsza praca w fantastycznym towarzystwie - mówi. Teatr opuścił, kiedy przyszedł młody reżyser Remigiusz Brzyk. - Zaczęły się przykre tarcia, to wypłynęło na zewnątrz. Pomyślałem sobie, że nie chcę w tym uczestniczyć - wspominał. Teraz jest wolnym strzelcem.
Rafał Królikowski gra obecnie w "Karnawale, czyli pierwszej żonie Adama" Sławomira Mrożka, wystawionej na deskach Teatru Polskiego. To światowa prapremiera. Przyznał, że po przeczytaniu sztuki nie miał pojęcia o czym ona jest. Ale zaufał reżyserowi Jarosławowi Gajewskiemu. Teraz ma ogromną frajdę z odczytywania tekstu. Jest zadowolony również dlatego, że zagrał poważną rolę, gdyż dotychczas był kojarzony raczej z lżejszym repertuarem. Przy okazji miał możliwość poznania Sławomira Mrożka, który przypominał aktorom, że to komedia a nie tragedia. Był to jego pierwszy zawodowy Mrożek.
Audycja Anny Retmaniak "Portret słowem malowany" jest nominowana w kategorii Kuźnia Mistrza Mowy Polskiej do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

>>> Zagłosuj w plebiscycie na Mistrza Mowy Polskiej

"Spotkanie z Mistrzem" na antenie Jedynki w każdą niedzielę po godz. 22.00

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie jestem łakomym kąskiem dla paparazzi"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 11:38
- Myślę, że w moim zawodzie, tych wszystkich wzlotach i upadkach, bardzo ważna jest rodzina oraz stabilny tzw. prywatny background - mówił w Jedynce aktor Rafał Królikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń