X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Sapryk: mój debiut w Teatrze Narodowym nie mógł wypaść lepiej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 11:56
- Literatura, reżyserzy, płodozmian są dla mnie bardzo pociągające i po roku to miejsce wydaje mi się bardzo dobrą decyzją - mówił w Jedynce aktor Tomasz Sapryk.
Audio
  • Tomasz Sapryk o angażu w Teatrze Narodowym i aktorstwie (Spotkanie z mistrzem/Jedynka)
Tomasz Sapryk w filmie Nigdy nie mów nigdy
Tomasz Sapryk w filmie "Nigdy nie mów nigdy"Foto: materiały promocyjne/Kino Świat

Przez lata Tomasz Sapryk był kojarzony z warszawskim Teatrem Powszechnym. W 2010 roku postanowił jednak, że odchodzi. - Przy realizacji "Złego" po dwóch miesiącach prób delikatnie mówiąc trzasnąłem drzwiami i zrezygnowałem z roli. Uznałem, że w złym kierunku zmierza ta praca – mówił w "Spotkaniu z mistrzem".

Z Teatru Powszechnego Tomasz Sapryk trafił do Teatru Syrena (m.in. "Skazani na Shawshank" i "Plotka"), a w 2012 roku dostał propozycję od Jana Englerta, dyrektora Teatru Narodowego. Po roku aktor absolutnie nie żałuje, że z niej skorzystał. Cieszy się również, że mógł debiutować na narodowej scenie w sztuce "Bezimienne dzieło" Witkacego.

- Raz, że zacząłem pracować od razu na dużej scenie, dwa, że reżyserował Jan Englert. Byłem więc troszeczkę spokojniejszy, ponieważ znamy się od wielu lat i wiedział czego ode mnie chce. Wydaje mi się, że wyszło bardzo dobre przedstawienie. Jan Englert zinterpretował tekst Witkacego w nowy, fascynujący sposób, oderwany trochę od pewnej naszej polityki - tłumaczył Tomasz Sapryk.

Gość Jedynki lubi porównywać swoje występy na scenie do jazzu. - Dany wieczór jest pustym zapisem i zaczynamy na nowo. Jeżeli partner zacznie tego wieczoru agresywnie, ja też staram się dostosować do tego. Czasem to ja coś zaproponuję. Żywość tego miejsca, to że to się dzieje tu i teraz, jest najbardziej podniecające - przekonywał Tomasz Sapryk.

Rozmawiała Anna Retmaniak.

pg

Zobacz więcej na temat: aktorzy Jazz TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Herman o dojrzałości i chilloucie z widownią

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 17:23
- Od razu po szkole teatralnej nie miałam okazji grać amantek. Nie byłam też amantką. Bardzo szybko zaczęłam grać kobiety dojrzałe - mówiła w radiowej Jedynce aktorka Katarzyna Herman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Czerwińska: Korsakówna była wspaniałym motylem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 15:53
- Dla wielu zostanie Hanką Ruczajówną - bohaterką "Przygody na Mariensztacie” (...) nie możemy o niej zapomnieć, bo to było zjawisko - tak o zmarłej niedawno wybitnej aktorce Lidii Korsakównie mówiła jej przyjaciółka Zofia Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętnik Pani Hanki. Borys Lankosz: precyzyjna intryga szpiegowska

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 18:00
- Zadziałało kilka spraw, w tym fantastyczna powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, talent Antoniego Marianowicza i piosenki Jerzego Wasowskiego - powiedział w radiowej Jedynce o kulisach powstawania musicalu "Pamiętnik Pani Hanki" Borys Lankosz.
rozwiń zwiń