X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Folwark warszawski", czyli ludzkie zezwierzęcenie okiem debiutanta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 15:16
- Chciałem pokazać skrajności; celowo niektóre postaci są mocno stereotypowe i kontrastujące ze sobą. Daję czytelnikom pole do myślenia i wyciągnięcia wniosków - mówi o swojej debiutanckiej powieści Mateusz Poreda. I dodaje, że już pracuje nad kolejną. Będzie to satyra na życie korporacyjne.
Audio
  • Mateusz Poreda o swojej debiutanckiej powieści "Folwark warszawski" (Moje książki/Jedynka)
Czas najwyższy mobberom powiedzieć nie
Czas najwyższy mobberom powiedzieć nie Foto: East News/Glow Images

- Pisanie jest dla mnie przede wszystkim pasją. Nie do końca wierzę, by dało się z tego wyżyć. Pracuję więc w firmie konsultingowej, co jest dość odległe od literatury - przyznaje debiutant Mateusz Poreda, absolwent Szkoły Głównej Handlowej, autor pełnej czarnego humoru, groteskowej powieści "Folwark warszawski" .

/

Jej bohater, piszący pracę magisterską student psychologii Janek Sobieski, prowadzi w ramach eksperymentu społecznego analizę zachowań ludzi z różnych grup społecznych, ale nie z pozycji obserwatora, a rzeczywistego uczestnika zdarzeń.

Pomysł na książkę wyrósł z krótkiego opowiadania przygotowanego na kurs kreatywnego pisania. - Tematem miało być porównanie zachowań ludzkich do zwierzęcych i ja zauważyłem mnóstwo podobieństw - opowiada Poreda w audycji "Moje książki". W polskiej polityce i showbiznesie dostrzegł wiele absurdów, które uznał za śmieszne i warte opisania.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Młody pisarz nie ukrywa, że jego styl ma wiele wspólnego z humorem filmów braci Coen czy Quentina Tarantino. - Pisząc, widzę obrazy, jak miałoby to wyglądać w kinie. Marzy mi się, że będą mógł zająć się produkcją i tworzeniem filmów - przyznał w rozmowie z Magdą Mikołajczuk.

Jak wygląda droga literackiego debiutanta w Polsce i co Mateusz Poreda radzi wszystkim, którzy chcą wydać swoją książkę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Moje książki" na antenie Jedynki w każdą środę tuż po godz. 20.00

(asz)

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl". Gdzie uciekniesz, aby zacząć życie od nowa?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 20:41
Izabela Sowa mówiła w radiowej Jedynce o swojej książce "Azyl", która opowiada o poszukiwaniu siebie i działaniu wbrew wszystkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tradycyjne książki są jak winylowe płyty"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 17:12
Zdaniem Prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Dyrektora Programu Rozwoju Bibliotek Rafała Kramzy, papier nie przegra z audiobookiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejmująca historia Bogusława Meca

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 10:00
W "Lekturach Jedynki" pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W kleszczach lęku". Strach się bać

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 13:42
"W kleszczach lęku" to gotycka powieść wybitnego amerykańsko-brytyjskiego pisarza, krytyka i teoretyka literatury, Henry'ego Jamesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwaj panowie Umeda w Polsce. Barwne losy chrześniaka Wałęsy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 22:07
Ojciec - Ryochu - przed śmiercią przyjął imię Stanisław, a w testamencie "zapisał" Polsce jednego ze swoich synów. Syn - Yoshiho - osiadł tu na stałe, działał w KOR i "Solidarności". O losach Japończyków związanych z Polską opowiada Anna Nasiłowska, autorka poświęconej im książki.
rozwiń zwiń