X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Więckiewicz: nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 20:55
- Podobnie było, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten film. Pomyślałem sobie, że w kilku miejscach coś bym poprawił, coś bym zmienił. Ale już za późno - mówił w Jedynce Robert Więckiewicz, odtwórca tytułowej roli w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
Audio
  • Robert Więckiewicz o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (Jedynka/Kultura w radiowej Jedynce)
Kadr z filmu Wałęsa. Człowiek z nadzieina zdjęciu Robert Więckiewicz
Kadr z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei"/na zdjęciu Robert WięckiewiczFoto: Marcin Makowski/ITI Cinema

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" wszedł do kin 4 października. Rola Lecha Wałęsy, legendarnego przywódcy "Solidarności", była nie lada wyzwaniem dla Roberta Więckiewicza. Aktor nie tylko do złudzenia przypomina na ekranie pierwowzór swojej postaci, ale również mówi w ten sam charakterystyczny sposób co Lech Wałęsa.

Robert Więckiewicz przyznał w "Magazynie bardzo filmowym", że było to z jego strony duże ryzyko. - Niebezpieczeństwo polegające na przekroczeniu cienkiej granicy parodii było bardzo duże, ale wydaje mi się, że udało się tego uniknąć. Ta decyzja pomogła mi też troszeczkę inaczej konstruować postać niż robiłem to dotychczas - mówił.

Aktor doskonale pamięta z własnego dzieciństwa okres tzw. pierwszej "Solidarności". Niedługo po wydarzeniach Sierpnia' 80 był nawet w Trójmieście, a sam Lech Wałęsa budził w nim podziw. - Był absolutnie naszym idolem, kimś najważniejszym na świecie, superbohaterem. Przynajmniej dla tych 10 mln ludzi, którzy byli w "Solidarności". Był jakby z kosmosu, wszyscy go kochaliśmy. Dziś niektórzy nadal go kochają, a niektórzy nienawidzą - stwierdził.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Robert Więckiewicz wyraził przekonanie, że film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" nie zmieni opinii przeciwników byłego prezydenta. - Ludzie są tylko ludźmi, dlatego jestem w tej kwestii pesymistą - zakończył.

Radiowa Jedynka jest patronem filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg


Zobacz serwis specjalny >>>Stan wojenny

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wałęsa. Człowiek z nadziei". Wywiad z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 10:29
- Warto było długo żyć, żeby to zobaczyć. Człowiek się nie podda, będzie przeskakiwał przez mury - powiedział w radiowej Jedynce o swoim najnowszym filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda: Wałęsa się pogubił, ale potrafił się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 09:53
- Zrobiłem ten film między innymi dlatego, że przeczucie nadziei, jakie Lech Wałęsa miał w sobie, było większe niż w kimkolwiek z nas - mówił w Jedynce o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski o "Wałęsie": opowieść o ucieczce do lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 10:52
Ten obraz będzie uczył dobrych emocji i ciekawej historii o konkretnym człowieku, całym pokoleniu i o Polsce - mówił Bronisław Komorowski po pokazie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostiumograf filmu "Wałęsa": musiałam wymyślić całe lata 70.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 16:11
- Od pewnego momentu Wałęsowie byli najbardziej fotografowaną rodziną w Polsce. Jest mnóstwo zdjęć, z których wybrałam te pokazujące zachodzące w postaciach zmiany. Natomiast całe lata 70. trzeba było wymyślić. Zarówno epokę, jak i realia, w których żyli bohaterowie - mówiła w Jedynce Magdalena Biedrzycka, kostiumograf.
rozwiń zwiń