X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Widowisko wyobraźni, czyli Sapkowski w wersji radiowej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 00:48
Książka Andrzeja Sapkowskiego "Lux perpetua" w wydaniu dźwiękowym to prawdziwy popis efektów specjalnych z arsenału radiowca. Kształt ostateczny jest przez to zadziwiająco realistyczny.
Audio
  • Janusz Kukuła o pracy nad audiobookiem "Lux perpetua" wg książki Andrzeja Sapkowskiego (Moje książki/Jedynka)
Magdalena Różczka
Magdalena RóżczkaFoto: A. Szozda/PR

Audiobook "Lux perpetua" Andrzeja Sapkowskiego, trzecia część słynnej Trylogii Husyckiej, stał się kanwą dla słuchowiska Polskiego Radia. W superprodukcji brało udział 124 aktorów, m.in. Krzysztof Gosztyła, Magdalena Różczka, Anna Dereszowska, Artur Barciś, Kazaimierz Kaczor i Adam Ferency. Przedsięwzięcie wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Janusz Kukuła w rozmowie z Jedynką podkreślał, że niezwykłą rolę w słuchowisku odegrał narrator Krzysztof Gosztyła, który okazał się w tej roli "wymarzonym narratorem". Wszystko to, co się dzieje w tle, każde słowo, musiało być czytelne, a wszystkie efekty musiały pojawiać się synchronicznie. W słuchowisku wzięło udział 124 aktorów, którzy wystąpili łącznie w 190 rolach.

Dyrektor
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła/ fot. W.Kusiński

– Mówimy superprodukcja, cokolwiek to znaczy. Musieliśmy temu poświęcić ogromny czas, bo prace trwały osiem miesięcy. Koordynacja pojawiania się w studiach Polskiego Radia takiej liczby gwiazd, wspaniałych aktorów, nie udałaby się, gdyby nie kierownik produkcji Roman Cieślak. Ale studia radiowe wytrzymują, bo my potrafimy zrealizować wszystko, co się działo w przeszłości; każdą bitwę. To przecież teatr wyobraźni – opowiada Janusz Kukuła.

"Bez tajemnic" - co weekend spotkanie z inną gwiazdą >>>

Ponadto w audycji o licznych atrakcjach Międzynarodowego Festiwalu im. Conrada w Krakowie opowiadała współorganizatorka imprezy Aleksandra Nalepa. Posłuchaj rozmowy!

Matysiakowie w radiowej Jedynce >>>

Audycję "Moje książki" w radiowej Jedynce przygotowała Magda Mikołajczuk.

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwa Teatry". Radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 09:22
- Tu nikt nikogo nie udaje. Chodzi o to by nieść ludziom radość. Mówić o świecie rzeczy ważne w sposób interesujący - powiedział o festiwalu "Dwa Teatry" dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Wojtyszko: w radiu uwodzi mnie przerażająca dowolność

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 20:44
- Teoretyczne ograniczenie, którym jest zamknięcie przekazu w jednym ze zmysłów powoduje, że otwiera się nieograniczony potencjał możliwości - powiedział o pracy w radiu Adam Wojtyszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio za zależną kurtyną, czyli słuchowisko i podróż do lat powojennych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 12:54
Radio Kraków zakończyło prace nad słuchowiskiem "Radio za żelazną kurtyną" na podstawie najnowszej książki laureatki nagrody Pulitzera Anne Applebaum.
rozwiń zwiń