Fałszywi polscy mnisi podbijają parkiety!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 17:00
Zespół Mistic - polska odpowiedź na niemieckich Gregorian - postanowił przebić swoich mistrzów w dziedzinie zaskakujących stylistycznych mieszanek. Tym razem zmiksował tradycyjny śpiew chorałowy z klubowymi przebojami.
Audio
Zespół Mistic
Zespół MisticFoto: mistic.pl

- Ten pomysł chodził nam po głowach od samego początku naszej działalności, ale baliśmy się, jak ostre beaty zabrzmią w połączeniu z "gregoriańskimi" głosami - zdradzili w  "Muzycznej Jedynce" Mikołaj Kotyczka i Ireneusz Gajdosz, członkowie zespołu Mistic.- Gdy wreszcie weszliśmy do studia, sami byliśmy zachwyceni efektem...

Działający od 2005 roku, zespół wokalny dorobił się tym samym czwartego albumu w swojej dyskografii. Mistic debiutowali w 2006 bestellerowym zbiorem polskich przebojów, od Maryli Rodowicz po O.N.A. potem była jeszcze płyta z kolędami oraz autorska, zaśpiewana po łacinie "Glorifica". Pomysł na klubowo-gregoriańską mieszankę jest więc naturalną konsewkencją wcześniejszych eksperymentów.

Muzycy Mistic opowiedzieli o szczegółach swojej pracy, a także zdradzili, jak wpadli na pomysł, że "Bóg jest dziewczyną", w audycji prowadzonej przez Marię Szabłowską.

mm

Czytaj także

Kim jest Polak, którego wybrała Beyonce?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 20:00
- Od mamy nauczyłem się dystansu do popularności - mówi w Jedynce Radzimir Dębski, syn Krzesimira oraz Anny Jurksztowicz. Ceniony kompozytor muzyki filmowej wygrał właśnie konkursu na remiks utworu “End of Time” królowej czarnego popu.
rozwiń zwiń