X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewrót kopernikański w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 15:45
Warszawska placówka na rok szkolny 2014/2015 przygotowała projekt "Przewrót kopernikański", którego celem jest edukacja przyrodnicza przez doświadczenie w klasach IV-VI szkoły podstawowej.
Audio
  • Przewrót kopernikański w Centrum Nauki Kopernik (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Centrum Nauki Kopernik w WarszawieFoto: mat. prasowe

W związku z tym Centrum Nauki Kopernik oferuje pakiet "Pracownia przyrody", składający się z różnych pomocy szkolnych, który będzie wdrażany w ramach działania pilotażowego w dzisięciu szkołach w Polsce. Całość wspierają fundusze unijne. Efekty pilotażu posłużą Ministerstwu Edukacji Narodowej do upowszechnienia nowej formuły edukacji przyrodniczej w szkołach.

O lekcjach przyrody, które pozwalają projektować i wykonać różne doświadczenia i eksperymenty naukowe pozwalające opisać i zrozumieć zjawiska przyrody w "Naukowym zawrocie głowy" mówili: prof. Łukasz Turski - fizyk, Robert Firmhofer - dyrektor CN Kopernik i Ryszard Świderski - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie

Ponadto w audycji informowaliśmy o sukcesach polskich uczniów na Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej w Rumunii. O tym jak zachęcić uczniów do zdobywania nie tylko szkolnej wiedzy mówili laureaci olimpiady: Paweł Zalecki (V LO Kraków) i Maciej Głowacki (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krośnie) oraz Waldemar Ogłoza - opiekun drużyny (Uniwersytet Pedagogiczny w  Krakowie), Tomasz Zając - nauczyciel z V LO z Krakowa i Grzegorz Stachowski – sekretarz generalny Międzynarodowej Olimpiady Astronomicznej.

Na koniec zapraszaliśmy na Festiwal Przemiany w CN Kopernik. Jego organizatorów interesuje szeroko rozumiany rozwój oraz zmiana, jaką wywołuje. Cechą organizowanej już po raz piąty imprezy jest interdyscyplinarność rozumiana jako spojrzenie na dany problem z różnych perspektyw. W dniach 4-7 września będą miały miejsce wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym. O szczegółach opowiadał Łukasz Strzelczyk.

Rozmawiała Dorota Truszczak.

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy Polskiego Radia i CN Kopernik z Jedynką - tak było!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:00
W sobotę 31 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się największa plenerowa impreza popularyzująca naukę, czyli Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik otwarty

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 14:47
Niezwykłe gatunki roślin, widok na Wisłę, dachy Starego Miasta i Stadion Narodowy, spacer ścieżkami przypominającymi nadrzeczny krajobraz, to część atrakcji czekających na osoby, które wybiorą się do otwartego w sobotę ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemiany z CNK

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 17:08
Od 4 do 7 września potrwa tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Celem Festiwalu jest uchwycenie najważniejszych zmian zachodzących we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń