Młodzi, którzy dają impuls polskiej nauce

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 14:21
"Impuls" to program Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, którego celem jest realizacja innowacyjnych pomysłów i koncepcji o potencjale komercjalizacyjnym.
Audio
  • Młodzi, którzy dają impuls polskiej nauce (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Młodzi, którzy dają impuls polskiej nauce
Foto: Glow Images/East News

Wśród laureatów programu są: dr Izabela Sabała z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, która pracuje nad nowymi sposobami walki z gronkowcem złocistym za pomocą specjalnie spreparowanych enzymów oraz dr Łukasz Nowak z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, który opracował prototyp konstrukcji do pasywnego systemu akustycznej komunikacji podwodnej umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych przez nurków.

O swoich odkryciach oboje młodzi naukowcy opowiedzieli w Radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy
Prowadził:
Krzysztof Michalski
Goście:
dr Izabela Sabała (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie), dr Łukasz Nowak (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN)
Data emisji:
22.12.2014
Godzina emisji:
21.35

pg,tj

Czytaj także

Tożsamość dzięki DNA. Rusza projekt GeNN

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 15:33
Zmarłe przed laty i do dziś niezidentyfikowane osoby być może odzyskają swą tożsamość. Ma to umożliwić projekt GeNN, który będzie realizowany w latach 2015-2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fizyka i demokracja, czyli każdy głos się liczy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 09:45
- Wybory to doświadczenie, które trzeba zaplanować, przygotować, przeprowadzić, a później wykonać analizę błędy. Fizycy nie boją się liczb - podkreśla profesor Karol Życzkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowy hit roku. Misja Rosetta na ustach wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 12:55
Do największych wydarzeń świata nauki w 2014 roku należało lądowanie modułu Philae na pędzącej komecie. W obserwowanej przez miłośników kosmosu z całego świata misji Rosetta swój znaczący udział mieli polscy naukowcy.
rozwiń zwiń