Polak pod wodą potrafi

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 14:42
Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk prowadzą ciekawe i innowacyjne badania podwodne.
Audio
  • Innowacyjne badania podwodne (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN o liczenia ryb wykorzystują spektroskopię impedancyjną
Naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN o liczenia ryb wykorzystują spektroskopię impedancyjnąFoto: Glow Images/East News

Biofizyk dr Michał Penkowski i dr inż. Łukasz Nowak do liczenia ryb wykorzystują na przykład spektroskopię impedancyjną. W swych badaniach wykorzystują oni również m.in. podwodną teledetekcję i bioniczny sonar. O szczegółach obaj twórcy tych innowacyjnych metod opowiadali w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy
Prowadził:
Krzysztof Michalski
Goście:
dr Michał Penkowski (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr inż. Łukasz Nowak (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN)
Data emisji:
26.01.2015
Godzina emisji:
21.34

pg

Czytaj także

Lato z Radiem: Bałtyk pełen tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 14:14
Magdalena Nowakowska z Instytutu Archeologii UW powiedziała, że wszystkie zbiorniki wodne mogą kryć w sobie wiele tajemnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy studenci: z kosmosu na dno morza

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 23:55
Z kosmosu na dno. Tak studenci Politechniki Warszawskiej ze Studenckiego Koła Astronautycznego określają swój nowy projekt budowy dwóch badawczych robotów głębinowych.
rozwiń zwiń