X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy narodził się czas?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 23:10
Czym jest czas? Czy jest wieczny, a jeżeli nie, to kiedy i z jakiego powodu się pojawił? O czasie w radiowej Jedynce rozmawiamy z księdzem profesorem Michałem Hellerem, kosmologiem, filozofem i teologiem.
Audio
  • Ksiądz prof. Michał Heller o czasie (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Najprawdopodobniej czas nie istnieje od zawsze
Najprawdopodobniej czas nie istnieje od zawszeFoto: bjearwicke/freeimages.com/cc

Czas płynie, czy stoi w miejscu? - Według jednej z koncepcji czas płynie, czego doświadczamy na własnym ciele. Według innej, czas stoi w miejscu, a my płyniemy. Rzecz ciekawa - można podjąć próbę interpretacji obu tych koncepcji, że one są komplementarne, nie wykluczają się - powiedział ksiądz profesor Michał Heller, założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.
Czy czas istnieje od zawsze? - Różne są teorie, ale one wszystkie prowadzą do pewnych dosyć wspólnych wniosków. Prawdopodobnie, bo takiej ostatecznej teorii jeszcze nie ma, w tych najwcześniejszych stanach Wszechświata nie było czasu i przestrzeni. Czas i przestrzeń wyłaniają się dopiero później, gdy świat się stał rzadszy i mniej gorący - wyjaśnił gość audycji "Naukowy zawrót głowy". Wysłuchaj całej audycji, w której ks. prof. Heller opowiada o różnych teoriach dotyczących czasu.
***
Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy
Prowadziła: Dorota Truszczak
Gość: ks. prof. Michał Heller (kosmolog, filozof, teolog)
Data emisji: 17.03.2015
Godzina emisji: 23.10
kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi naukowcy rzucają wyzwanie toksynom i bakteriom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:50
Dr Magdalena Kulma i dr Wiktor Lewandowski zostali laureatami trzeciej edycji programu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej " Inter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z Karolem Marksem. Czy jego teorie są dziś aktualne?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 02:17
Twierdził, że historia lubi się powtarzać. Żył w burzliwych czasach, a jego dzieła stały się inspiracją dla wielu rewolucji. Jak dziś rozumiemy myśl Karola Marksa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Zderzacz Hadronów znów pracuje

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 17:03
W czwartek (12.03) rozpoczął się Run 2, czyli rozruch największego urządzenia na świecie, tzn przyspieszacza cząstek LHC. Był nieczynny od 2013 roku.
rozwiń zwiń