X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przełomowa dla nauki teoria, której można nie zauważyć

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 03:40
- To definiuje geniusz Alberta Einsteina, że był w stanie zobaczyć jak funkcjonuje wszechświat - mówi dr Marta Fikus-Kryńska.
Audio
  • Filmowiec i noblista mają zadanie dla fizyków (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Albert Einstein to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Na zdj. z 1 października 1940 roku Einstein został zaprzysiężony jako obywatel Stanów Zjednoczonych
Albert Einstein to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Na zdj. z 1 października 1940 roku Einstein został zaprzysiężony jako obywatel Stanów ZjednoczonychFoto: Pixabay/lic. CC0 Public Domain

Na tegorocznym 19. Pikniku Naukowym będzie można zobaczyć na własne oczy, jak wyglądał charakter pisma Alberta Einsteina. Z wielkim naukowcem przyjaźniła się Maria Skłodowska-Curie. To właśnie polska noblistka rekomendowała autora teorii względności na stanowisko profesora uniwersytetu w Zurychu. - Jest ślad osobistego życia dwójki wielkich uczonych, którzy są dla nas ikonami. Ponadto będzie można zobaczyć, jak wyglądał dyplom noblowski Einsteina - opowiada gość radiowej Jedynki.

Świecące glony, spojrzenie na świat z perspektywy pszczół, jak działają neony, możliwość zrobienia zdjęcia na liściu, to tylko niektóre z atrakcji Pikniku Naukowego, o których mowa jest w audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadziła: Dorota Truszczak

Goście: dr Marta Fikus-Kryńska (przewodnicząca zespołu programowego tegorocznego 19. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 5.05.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy termin i temat kolejnego 19. Pikniku Naukowego!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 19:19
Bijąca rekordy popularności, największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę odbędzie się w sobotę 9 maja 2015 roku – już po raz dziewiętnasty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy. Poznaj sekrety taśmy filmowej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 11:54
Retuszowanie zniszczonych i dotkniętych przez czas taśm filmowych klatka po klatce - brzmi mało interesująco? Innego zdania jest Anna Sienkiewicz-Rogowska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W bananie i salcesonie też znajdziesz substancje promieniotwórcze

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 12:04
- Naturalne substancje promieniotwórcze znajdują się w nieoczekiwanych miejscach: pożywieniu, wodzie, powietrzu, a nawet naszych ciałach - wyjaśnia Ewa Droste.
rozwiń zwiń