X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od rakiet po łaziki. Niezwykłe sukcesy polskich studentów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 03:52
Łazik marsjański, satelity, koparka księżycowa, roboty badające głębiny oceanów... Studenci Politechniki Warszawskiej mają na swoim koncie niemałe osiągnięcia.
Audio
  • Studenci Politechniki Warszawskiej opowiadają o swoich osiągnięciach i planach (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Automatyczny Marsjański Pojazd Badawczy Skarabeusz -  prototyp pojazdu marsjańskiego zaprojektowanego w 2009 roku przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej
Automatyczny Marsjański Pojazd Badawczy Skarabeusz - prototyp pojazdu marsjańskiego zaprojektowanego w 2009 roku przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki WarszawskiejFoto: Wikipedia Commons/Domena Publiczna/ Graf Ulfgar

Osiągnięciem Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej jest m.in. PW SAT 1 -  pierwszy polski satelita, zbudowany przez studentów i naukowców Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Satelita spłonął, ale obecnie młodzi specjaliści pracują nad kolejnym projektem PW SAT 2, który ma wystartować w przyszłym roku.

Studenci mogą się również pochwalić własnymi projektami rakiet. - Podchodzimy do tego bardzo poważnie i staramy się przejść pełną drogę od pomysłu przez obliczenia i analizę, a potem wykonanie. Przez wiele lat sekcja rakietowa przygotowywała zaplecze, które pozwalałoby we własnym zakresie na uczelni wytwarzać do nich silniki, jak również same rakiety, choć oczywiście są elementy, które trzeba zlecić zewnętrznym firmom. Ile jednak możemy, tyle staramy się robić sami - opowiada Mariusz Krasnodębski.

Sekcja balonowa Koła zaprojektowała również eksperyment radiowy. O jego wynikach dowiesz się z rozmowy.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: Aleksander Masłowski (prezes Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa), Tomasz A. Miś (wiceprezes Koła, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych), Mariusz Krasnodębski (skarbnik SKA, Wydział Elektryczny, Automatyka i Robotyka)

Data emisji: 19.05.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie na Marsie szansą dla mieszkańców Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 06:21
- Temperatura 450 stopni C, ciśnienie sto razy większe niż na Ziemi, więc dajmy sobie spokój z Merkurym i Wenus. Jeśli mamy gdzieś postawić stopę, to na Marsie - mówi Jerzy Rafalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyrkon - minerał, który był przy narodzinach Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 02:11
- Wreszcie odpowiedzieliśmy na pytanie i dzięki temu odkryciu będzie można interpretować wszystkie dane, których wyniki są odwrotnie niezgodne i dotychczas w nauce nie mogły być objaśnione - mówi prof. Monika Kusiak.
rozwiń zwiń