X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poszukiwanie sensu życia wg Leszka Kołakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 01:43
- W czasie moich studiów prof. Leszek Kołakowski to była najjaśniejsza gwiazda naszego wydziału, ponieważ jego wykłady były bardzo ciekawe i prowadzone specyficznym, nieco archaizującym językiem - mówi prof. Jacek Migasiński.
Audio
  • Myśl Leszka Kołakowskiego (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak wspomina, wykłady Leszka Kołakowskiego zdradzały oryginalność myślenia i nie poddawanie się żadnym schematycznym regułom programowym, czy dogmatycznym ideom politycznym. - Można powiedzieć, że sylwetka prof. Kołakowskiego i jego ewolucja ideowa, światopoglądowa, filozoficzna od zaangażowanego marksisty z lat 40. do głębokiej i dotkliwej dla ówczesnych władz krytyki ideologii wówczas panującej zmierzała w kierunku poglądów liberalnych, konserwatywnych i zaangażowanych w poszukiwanie transcendencji - opowiada prof. Jacek Migasiński.

Profesor podkreśla, że nieustającym motywem życia intelektualnego i światopoglądu Leszka Kołakowskiego było szukanie sensu życia społecznego i indywidualnego. - Ten sens pierwotnie znajdował w historii, a potem przeniosło się w stronę zainteresowań religijnych - opowiada filozof, specjalizujący się w historii filozofii.

Z rozmowy dowiesz się jak należy rozumieć w kontekście myśli Leszka Kołakowskiego hasło "Jeśli Boga nie ma, to wszystko wolno".

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadziła: Katarzyna Jankowska

Gość: prof. Jacek Migasiński (filozof, specjalizujący się w historii filozofii)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina emisji: 23.38

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Brzozowski - filozof oporny na ideologie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 03:29
- Stanisław Brzozowski pozostawił po sobie książkę-legendę i legendę biograficzną. Żył na przełomie wieków i był jednym z najwybitniejszych polskich intelektualistów tego czasu - mówi Eliza Kącka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Ricoeur wciąż aktualny. Paradygmat przekładu i wieża Babel

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 02:30
Czy powinno się tłumaczyć zgodnie z sensem czy literą? Jak rozumieć mit wieży Babel? Na te i inne pytania, związane z przekładem, próbował odpowiedzieć filozof Paul Ricoeur.
rozwiń zwiń