X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Günter Abel: jestem, więc uczestniczę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 15:27
Koncepcja Güntera Abla wyklucza podejście esencjalistyczne, w którym odnosimy się do świata jako całości. Wynika z niej jednak, że nie jesteśmy zdani na całkowitą dowolność, powszechny relatywizm.
Audio
  • Günter Abel i jego koncepcja interpretacjnonizmu (Z filozofią na ty/Jedynka)
Ostatnio wydano w Polsce Świat jako znak i interpretacja Gntera Abla. Wydawnictwo składa się z części dwóch książek i artykułu, a  tytułem nawiązuje do dzieła Artura Schopenhauera Świat jako wola przedstawienia
Ostatnio wydano w Polsce "Świat jako znak i interpretacja" Güntera Abla. Wydawnictwo składa się z części dwóch książek i artykułu, a tytułem nawiązuje do dzieła Artura Schopenhauera "Świat jako wola przedstawienia" Foto: Glow Images/East News

- Jego koncepcja interpretacjnonizmu ma aspiracje do tego, aby stać się odrębnym nurtem w filozofii współczesnej - mówił Stanisław Gromadzki z Przeglądu Filozoficzno-Literackiego.

Interpretacjnonizm Abla to adekwatne rozumienie stanu rzeczy polegające na tym, że zawsze znajdujemy się w relacji do świata, tego co obce oraz do siebie samych. Zdaniem gościa Jedynki, trudno sobie wyobrazić bardziej banalne stwierdzenie. Rzecz jednak w tym, jak je zinterpretujemy i dopełnimy...

***

Tytuł audycji: Z filozofią na ty

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Stanisław Gromadzki ( redaktor naczelny Przeglądu Filozoficzno- Literackiego)

Godzina emisji: 23.34

Data emisji: 03.05.2015

tj/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyk Nietzsche i jego polskie korzenie. Dlaczego idealizował Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 03:27
Przez niektórych był odbierany jako filozof sprzyjający nazistom. - Takiego Fryderyka Nietzschego nie było - mówi Stanisław Gromadzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie sensu życia wg Leszka Kołakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 01:43
- W czasie moich studiów prof. Leszek Kołakowski to była najjaśniejsza gwiazda naszego wydziału, ponieważ jego wykłady były bardzo ciekawe i prowadzone specyficznym, nieco archaizującym językiem - mówi prof. Jacek Migasiński.
rozwiń zwiń