X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak stać się Europejczykiem w Indiach? Nowa nagroda naukowa

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 02:56
- Staraliśmy się znaleźć formułę, która by pozwalała zwrócić uwagę na znaczenie Polaków w przeszłości i obecnie we współpracy międzynarodowej w zakresie szeroko rozumianych odkryć naukowych i geograficznych - mówi prof. Mariusz Ziółkowski.
Audio
  • Pierwsza edycja nagrody im. Benedykta Polaka (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
- Paradoksalnie w Indiach stałem się Europejczykiem nie przez negację tego, co tam zobaczyłem, a przez poczucie, że jedynie jako Europejczyk mogę na równych prawach rozmawiać z tymi ludźmi - mówi prof. Krzysztof Maria Byrski
- Paradoksalnie w Indiach stałem się Europejczykiem nie przez negację tego, co tam zobaczyłem, a przez poczucie, że jedynie jako Europejczyk mogę na równych prawach rozmawiać z tymi ludźmi - mówi prof. Krzysztof Maria ByrskiFoto: Pixabay

Nowa nagroda naukowa, ustanowiona przez przedstawicieli trzech instytucji: The Explorers Club Polska, Towarzystwo Naukowe Warszawskie i miasto oraz starostwo Łęczyca, będzie przyznawana eksploratorom i odkrywcom. Z Łęczycą był związany patron wyróżnienia - Benedykt Polak. Co roku nagradzani będą w ten sposób Polak oraz obcokrajowiec. Warunkiem przyznania nagrody osobom spoza Polski, jest współpraca z naszymi ośrodkami naukowymi i uczonymi.

Jednym z dwóch laureatów pierwszej edycji nagrody im. Benedykta Polaka jest orientalista i indolog, budujący mosty porozumienia pomiędzy Polską a Indiami, prof. Krzysztof Maria Byrski. - Poczułem się niezwykle onieśmielony tym wyróżnieniem. Gdybym do Indii trafił na grzbiecie wielbłąda, przemierzając te przestrzenie podczas długich miesięcy, to może bym bardziej zasłużył na ten honor - komentuje profesor.

Z rozmowy dowiesz się, dlaczego prof. Byrski stał się Europejczykiem w Indiach i kim był patron nagrody.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Stanisław Rakusa-Suszczewski (przewodniczący kapituły nowej nagrody naukowej, biolog, polarnik, badacz Antarktydy, złożyciel naszej stacji im. Henryka Arcstowskiego na Wyspie Króla Jerzego), prof. Mariusz Ziółkowski (wiceprzewodniczący kapituły nowej nagrody, archeolog, twórca i dyrektor Ośrodka Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz stacji naukowej w Cusco, przewodniczący The Explorers Club Polska), prof. Krzysztof Maria Byrski (jeden z dwóch laureatów pierwszej edycji nagrody im. Benedykta Polaka, orientalista, indolog, związany z Wydziałem Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Collegium Civitas)

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Wyspy Wielkanocnej odkryte w polskiej bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 12:10
4 lata temu w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie znaleziono nieznany wcześniej manuskrypt z końca XVIII w. opisujący Wyspę Wielkanocną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea od kuchni. Recepta na zdrowie i równowagę na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 00:11
- W Europie lubimy jeść, ale jedzenie jest dodatkiem do spotkań. A mam wrażenie, że w Azji spotykamy się po to, aby jeść - opowiada dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie tajemnice kryją wraki polskich okrętów?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 17:34
Niedawno minęła 75. rocznica zatopienia na norweskich wodach jednostek ORP Grom i MS Chrobry, aktywnie uczestniczących w działaniach II wojny światowej. Wciąż niewiele o nich wiemy, ale to się może wkrótce zmienić.
rozwiń zwiń