X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauczycielu, nie bój się eksperymentować!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 15:08
- Polscy uczniowie nie najlepiej radzą sobie z zadaniami problemowymi, z odnalezieniem się w sytuacjach nowych i takich, które nie dają jednoznacznych odpowiedzi - podkreśla Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Nowa pracownia przyrody - jak zmieniają się polskie szkoły (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Centrum Nauki Kopernik przygotowało i przekazało Ministerstwu Edukacji Narodowej spójną i kompleksową propozycję zmian funkcjonowania pracowni przyrody w szkołach podstawowych.
Centrum Nauki Kopernik przygotowało i przekazało Ministerstwu Edukacji Narodowej spójną i kompleksową propozycję zmian funkcjonowania pracowni przyrody w szkołach podstawowych. Foto: East News/Glow Images

Przez ostatnie 3 lata CNK realizowało projekt "Nowa pracownia przyrody", którego celem było opracowanie rekomendacji dotyczących wyposażenia szkolnych pracowni przyrody oraz rozwoju kompetencji nauczycieli pracujących w tych pracowniach. Projekt był dedykowany uczniom IV, V i VI klas szkół podstawowych. - Współczesna szkoła stała się zakładnikiem pomocy dydaktycznych, jak: karty pracy, tablice multimedialne. Samodzielne działanie ucznia zeszło na drugi plan - wyjaśnia problem gość Jedynki.

W polskiej szkole są lekcje, podczas których nauczyciele wykorzystują doświadczenia, pokazy. To przewiduje podstawa programowa. Jednak praca z wykorzystaniem metody badawczej odbiega od samodzielnego wykonywania przez uczniów doświadczeń i obserwacji. Ta samodzielność to cel projektu CN Kopernik, o którego przebiegu i efektach można dowiedzieć się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Anna Dziama (kierownik Działu Edukacji Centrum Nauki Kopernik), Ilona Iłowiecka-Tańska (kierownik Działu Ewaluacji i Analiz Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 19.08.2015

Godzina emisji: 21.37

asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak