Multimedia przyszłości. "Era swobodnego wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 12:38
- Dziś przekaz jest jednostronny. Program jest do nas przekazywany tak, jak wybrał to nadawca. W przypadku imprez, których program jest bogatszy być może wolelibyśmy popatrzeć na coś innego niż to, co dostajemy w przekazie - mówi dr Marek Rusin.
Audio
  • Dr Marek Rusin o rozwoju i przyszłości multimediów (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zdaniem gościa radiowej Jedynki obecne ograniczenia determinują kierunek zmian, jakie będą następować w dziedzinie multimediów. - Chodzi o to, żeby w ramach jednego wydarzenia mieć wielokanałowy przekaz informacji. Sprawi to, że wyboru będzie dokonywał ten, kto ogląda, a nie ten, kto nadaje. Tak więc pierwszy etap rozwoju multimediów to multiwidokowość. Do odbiorcy docierać będzie pakiet 30-40 ujęć tego samego wydarzenia, ale z zupełnie innej perspektywy - tłumaczy dr Rusin.

Jakie urządzenie zastąpi w przyszłości telewizor i czy zmiany w multimediach dotyczyć będą również radia, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzenie: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Marek Rusin (Instytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 21.35

pg/gs

Czytaj także

Czy Chińczycy rozpoczęli erę eugeniki?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 18:00
Chińscy uczeni zmodyfikowali genetycznie ludzkie embriony, czyli stworzyli ludzkie zarodki ze zmanipulowanym DNA. Czy powinniśmy się zacząć obawiać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdegenerowane piękno, które jest oszustwem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 02:54
- Kicz jest w pewnym sensie oszustem, wiąże się z brakiem gustu oraz rodzajem piękna, które uległo degeneracji - mówi w radiowej Jedynce dr Katarzyna Kasia, filozof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandczycy i ich opowieści z krainy ognia i lodu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 01:51
- Najważniejsze dla badaczy historii wczesnego średniowiecza są sagi o Islandczykach z okresu osadnictwa i głównie one były tłumaczone na język polski - mówi historyk, dr Łukasz Neubauer.
rozwiń zwiń