Medyczne konsekwencje cukrzycy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 12:29
Na tę chorobę cierpią w Polsce już ponad 3 mln osób. W audycji tłumaczymy, kiedy i dlaczego nadmiar cukru prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które mogą objawiać się cukrzycą.
Audio
  • Medyczne konsekwencje cukrzycy (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
W marcu na ekrany polskich kin wejdzie australijski dokument Cały ten cukier. Film pokazuje, że producenci dodają cukier do blisko 80 proc. produktów dostępnych w sklepach spożywczych
W marcu na ekrany polskich kin wejdzie australijski dokument "Cały ten cukier". Film pokazuje, że producenci dodają cukier do blisko 80 proc. produktów dostępnych w sklepach spożywczychFoto: materiały prasowe/Spectator

Wraz z zaproszonymi ekspertami rozmawiamy m.in. o naszych przyzwyczajeniach kulinarnych, które warto zmienić, aby skuteczniej walczyć z cukrzycą. Poznajemy również odpowiedź na pytanie, jak medycyna radzi sobie z leczeniem stopy cukrzycowej i dlaczego w Polsce mamy tak dużo amputacji w wyniku zaniedbań w prowadzonej cukrzycy.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: dr nauk med. Grzegorz Rosiński (diabetolog, Warszawski Uniwersytet Medyczny), prof. Leszek Czupryniak (kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), prof. Grzegorz Dzida (konsultant regionalny ds. diabetologii z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie), Beata Stepanow (prezes stowarzyszenia "Edukacja Diabetologiczna")

Data emisji: 23.02.2016

Godzina emisji: 23.11

pg/ei

Czytaj także

Cukrzyca - problem medyczny, społeczny i ekonomiczny

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 11:37
Według Światowej Organizacji Zdrowia zapadalność na to schorzenie zarówno w krajach uprzemysłowionych i rozwijających się wzrośnie dwukrotnie do 2025 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cukrzyca atakuje po cichu. Kiedy ostatnio się badałeś?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 08:05
- Coraz więcej osób choruje na cukrzycę typu II. Wiążę się to ze starzeniem się społeczeństwa. Dodatkowo coraz mniej się ruszamy. Prowadzimy siedzący tryb życia. Jemy zbyt kalorycznie – wylicza prof. Maciej Małecki- diabetolog.
rozwiń zwiń