X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

180 milionów złotych na pielęgniarki

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2009 22:10
Tysiące pielęgniarek i położnych może podnieść kwalifikacje dzięki unijnym pieniądzom.
Audio

Jest 180 milionów złotych na podniesienie kwalifikacji przez pielęgniarki i położne. Dzięki unijnym pieniądzom biały personel może dokształcić się i skończyć studia licencjackie, a potem również magisterskie. Po naszym wstąpieniu do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku Wspólnota przestała uznawać kwalifikacje tych pielęgniarek, które skończyły zaledwie licea medyczne. Przekonały się boleśnie o tym te pielęgniarki, które zdecydowały się wyjechać za granicę. Nie mogły tam pracować na takich samych stanowiskach jak w Polsce. Stąd potrzeba dokształcenia zawodowego.

Obecnie same pielęgniarki mówią, że odczuwają potrzebę zwiększenia umiejętności.  Medycyna poczyniła ogromne postępy. W szpitalach pielęgniarki muszą umieć obsługiwać coraz bardziej skomplikowany sprzęt, muszą orientować się wśród nowych leków.

O tym jak można podnieść kwalifikacje i skorzystać z unijnych środków mówią: Beata Cholewka - Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia i dr Grażyna Iwanowicz-Palus - wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego i Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Położnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polacy, nie jedźcie tam"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2009 13:17
Zwracamy się do podróżnych, aby nie udawali się na Ukrainę, jeżeli nie muszą - zaapelował Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielęgniarki zapłacą, bo źle przygotowały referendum

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 20:28
Sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec czterech pielęgniarek, oskarżonych o kierowanie nielegalnym strajkiem. Protest odbył się ponad roku temu w łódzkim szpitalu imienia Barlickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielęgniarki gotowe na strajk

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 20:06
W środę zarząd Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych ma zdecydować o ewentualnym rozszerzeniu strajku na cały kraj.
rozwiń zwiń