X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na tropach bestii z Gór Świętokrzyskich

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2010 22:10
O odkryciu śladów sprzed 495 milionów lat w studiu Jedynki opowiadają wszyscy ojcowie tego naukowego sukcesu.
Audio
''  

Sensacyjne odkrycie w kamieniołomie Zachełmie, pod Kielcami - polscy naukowcy z Państwowego Instytutu Geologicznego i Uniwersytetu Warszawskiego: Grzegorz Niedźwiedzki, Piotr Szrek, prof. Marek Narkiewicz i doc. Katarzyna Narkiewicz znaleźli, a następnie opisali w najbardziej prestiżowym czasopiśmie NATURE, najstarsze na świecie ślady czworonogów, które odważyły się po raz pierwszy postawić "stopę" na suchym lądzie. To tropy zwierzęcia o cechach pośrednich między rybą a płazem sprzed 495 mln lat. W ubiegłym tygodniu światowa prasa na czołówkach zamieszczała tę informację. Mówiliśmy o tym również my na antenie radiowej Jedynki.

>>> Zobacz film z prezentacji odkrycia

Znawcy historii życia na ziemi podobno już zmieniają podręczniki. Pierwsze czworonogi wyszły na ląd w Górach Świętokrzyskich!!!! Stąd żartobliwe określenie, że znaleziono najstarszego "świętokrzyskiego górala". Światowi eksperci porównują tropy do śladów pozostawionych przez Armstronga na Księżycu, podczas pierwszego spaceru po Srebrnym Globie.

>>> Przeczytaj: Najstarsze ślady życia na Ziemi

Wśród gości audycji ojcowie tego sensacyjnego odkrycia: Grzegorz Niedżwiedzki z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor Piotr Szrek (dziś obronił pracę doktorską), doktor Katarzyna Narkiewicz, prof. Marek Narkiewicz z Państwowego Instytutu Geologicznego, doktor Zbigniew Złąkiewicz i doc. Grzegorz Pieńkowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tetrapody z Dewonu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 16:43
Polscy naukowcy wywrócili do góry nogami ewolucję. Publikacja na okładce w Nature, tłumy dziennikarzy na konferencji prasowej i odkrycie, które zmienia naszą wiedzę o przebiegu ewolucji - tak można w skróce podsumować badania grupy młodych polskich naukowców Grzegorza Niedźwieckiego z Uniwersytetu Warszawskiego i Piotra Szreka z Państwowego Insytutu Geologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeszcze o tetrapodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 13:28
Posłuchaj audycji Doroty Truszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślady w Zachełmiu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 23:25
Jak zaprezentować szerszej publiczności ślady prehistorycznego czworonoga, odkryte w świętokrzyskim kamieniołomie?
rozwiń zwiń