X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tragedie bałtyckich Titaniców

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 22:05
Pod koniec II wojny światowej Rosjanie zatopili na Bałtyku statki z 20 tysiącami Niemców. Wyprawa na jeden z wraków była pasjonująca.
Audio

65 lat temu - pod koniec stycznia 1945 r - w obliczu nadciągających wojsk sowieckich, Niemcy rozpoczęli się akcję "Hannibal" - czyli ewakuację żołnierzy i ludności cywilnej z Prus Wschodnich drogą morską na zachód. Ogromne pasażerskie liniowce i setki innych statków przemierzały Bałtyk ryzykując spotkanie z rosyjskimi łodziami podwodnymi, byle tylko zawinąć do wówczas jeszcze bezpiecznych portów III Rzeszy.

Dla trzech niebotycznie przeładowanych statków był to ostatni rejs. 30 stycznia Rosjanie storpedowali "Wilhelma Gustloffa", 11 dni później posłali na dno "Steubena", a w kwietniu zatopili "Goyę". W tej morskiej hekatombie zginęło łącznie 20 tys. ludzi. Wszystkie wraki potężnych liniowców znajdują się w polskiej strefie brzegowej.

O pasjonującej wyprawie na "Steubena" opowiadają: Marcin Jamkowski - podróżnik, fotografik, nurek, kierownik tej podwodnej ekspedycji i Jacek Książak - jeden z uczestniczących w wyprawie nurków.

Gościem Katarzyny Kobyleckiej jest także Iwona Pomian z Centralnego Muzeum Morskiego w Gdyni. Zwraca uwagę, że wraki sę podwodnymi cmentarzami nie powinno się naruszać spokoju zmarłych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty z Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2007 11:23
Sinice i ścieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja ratownicza na Bałtyku. Śmigłowcem po zawałowca

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2009 12:54
Ratownicy ze Śmigłowca Marynarki Wojennej pomogli około 60-letniemu mężczyźnie, który na jednostce do turystycznego połowu ryb prawdopodobnie dostał zawału serca - mówi rzecznik prasowy Dowódcy Marynarki Wojennej komandor porucznik Bartosz Zajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51 statków uwolniono z lodu na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 11:24
Niektóre jednostki tkwiły na Bałtyku kilku dni. Wśród nich były promy pasażerskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuter, który tonął na Bałtyku, wrócił do portu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 07:09
Dyżurny Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego poinformował, że załoga jest cała i zdrowa.
rozwiń zwiń