Wiemy jak ochronić się przed HIV

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 10:42
Przypadkowe kontakty seksualne są najczęstrzą przyczyną zarażeń tym wirusem.
Audio
Wiemy jak ochronić się przed HIV
Foto: SXC

Rok 2010 jest 25. rokiem walki z epidemią HIV/AIDS w Polsce. Według szacunków UNAIDS obecnie z wirusem żyje na świecie ok. 33 miliony osób. W Polsce od 1985 roku do końca czerwca 2010 r. wykryto około 13 tysięcy zakażeń. Kolejne 20 tysięcy osób nie wie o swoim zakażeniu. Zakażenia HIV dotykają przede wszystkim osoby młode, a rozprzestrzeniają się głównie poprzez kontakty seksualne. Mimo pozornie coraz większej wiedzy nt. HIV/AIDS, brakuje świadomości, że problem może dotyczyć każdego.

Udział w audycji biorą: dr Anna Marzec-Bogusławska - epidemiolog, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, i Wojciech Jerzy Tomczyński - przewodniczący Ogólnopolskiej Sieci Osób Żyjących z HIV/AIDS.

(pp)

Aby dowiedzieć się jak zakończył się ten radiowy pojedynek na słowa, wystarczy kliknąć "Wiemy jak ochronić się przed HIV" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Przełom w walce z epidemią HIV/AIDS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 12:03
Odkrycie dwóch nowych przeciwciał w ciele człowieka może pomóc w walce z epidemią HIV/AIDS. O przełomie w badaniach amerykańscy badacze piszą w tygodniku "Science".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełom w leczeniu AIDS

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2010 14:16
Dziś o przełomie w leczeniu i rozprzestrzenianiu się śmiertelnej choroby, jaką jest AIDS. Biolodzy twierdzą, że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wynalezienia szczepionki na AIDS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pigułka zapobiega zarażeniu HIV

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 10:01
Tabletki używane do leczenia nosicieli HIV mogą częściowo chronić przed zarażeniem się wirusem – twierdzą autorzy nowych badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE szkoli nasz personel medyczny

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 10:56
Polskie pielęgniarki i położne mają szansę podnieść swoje kwalifikacje. Dzięki temu mogą też liczyć na wyższe zarobki.
rozwiń zwiń